EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sznur kominowy – jego rodzaje oraz najważniejsze używania

Do jakich zadań używane są sznury kominkowe? W jakich temperaturach mają możliwość być one stosowane? Jakie grubości oraz długości takiego typu sznur może posiadać, nie napomykając o kwocie, jaką może osiągnąć? To wszystko oraz jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowego – świeżo co wydzierganego – felietonu!

okna

Autor: David McSpadden
Źródło: http://www.flickr.com
Sznury stosowane przy kominach są dosyć charakterystyczne oraz posiadają kilka rodzai zastosowań. Po wyróżniać pośród nich z pewnością mamy możliwość sznury dylatacyjno-centrujące, a także i takie wykonane z wełny mineralnej. Te pierwsze stosowane są przy montażu zrobionych z ceramiki przewodów kominowych, oraz przy okazji jako sposób ich centrowania. Dość często bywają również stosowane przy podłączaniu kotłów typowo spalinowych do tych zrobionych z ceramiki. Cenowo taki sznur wychodzi wliczając średnią 10 zł brutto za mb, lecz bywa to jak najmocniej opłacalne, szczególnie z powodu faktu, iż ów sznur bywa całkowicie niepalny. Drugi rodzaj, a więc sznur kominowy zrobiony z wełny mineralnej bywa o wiele bardziej tani – za 1 mb zapłacimy około 5 zł, a temperatura, w jakiej ma możliwość być używany wynosi nie więcej niż od 200 do 400 stopni C.sprawdź link usługi dźwigowe lublin usługi dźwigowe lublinJak to można łatwo się domyśleć, taka temperatura jest zmuszona coś znaczyć, a oznacza konkretnie to, iż w niej nie ukazuje się tak nazywane „wytrącanie się wilgoci”. Mówiąc dosadnie takiego rodzaju sznur w ogóle nie może być stosowany w miejscach, gdzie wytwarzające się spaliny bywają spalinami mokrymi.

Na sam koniec należy dodać, że obojętnie, który to sznur będziemy pragnęliby stosować, mamy możliwość wybory bardzo różnych długości – również tych niestandardowych – a także szerokości, które są w pełni adekwatne do swojego zastosowania.