EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sznur kominowy – jego rodzaje oraz najważniejsze używania

Do jakich zadań używane są sznury kominkowe? W jakich temperaturach mają możliwość być one stosowane? Jakie grubości oraz długości takiego typu sznur może posiadać, nie napomykając o kwocie, jaką może osiągnąć? To wszystko oraz jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowego – świeżo co wydzierganego – felietonu!

okna

Autor: David McSpadden
Źródło: http://www.flickr.com
Sznury stosowane przy kominach są dosyć charakterystyczne oraz posiadają kilka rodzai zastosowań. Po wyróżniać pośród nich z pewnością mamy możliwość sznury dylatacyjno-centrujące, a także i takie wykonane z wełny mineralnej. Te pierwsze stosowane są przy montażu zrobionych z ceramiki przewodów kominowych, oraz przy okazji jako sposób ich centrowania. Dość często bywają również stosowane przy podłączaniu kotłów typowo spalinowych do tych zrobionych z ceramiki. Cenowo taki sznur wychodzi wliczając średnią 10 zł brutto za mb, lecz bywa to jak najmocniej opłacalne, szczególnie z powodu faktu, iż ów sznur bywa całkowicie niepalny. Drugi rodzaj, a więc sznur kominowy zrobiony z wełny mineralnej bywa o wiele bardziej tani – za 1 mb zapłacimy około 5 zł, a temperatura, w jakiej ma możliwość być używany wynosi nie więcej niż od 200 do 400 stopni C. Jak to można łatwo się domyśleć, taka temperatura jest zmuszona coś znaczyć, a oznacza konkretnie to, iż w niej nie ukazuje się tak nazywane „wytrącanie się wilgoci”. Mówiąc dosadnie takiego rodzaju sznur w ogóle nie może być stosowany w miejscach, gdzie wytwarzające się spaliny bywają spalinami mokrymi.

Na sam koniec należy dodać, że obojętnie, który to sznur będziemy pragnęliby stosować, mamy możliwość wybory bardzo różnych długości – również tych niestandardowych – a także szerokości, które są w pełni adekwatne do swojego zastosowania.