EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Psujące meble do szatni

Szatnia czy to w szkole jak również w przedszkolu jest dość specyficznym miejscem, bo w sumie pierwszym, do którego udają się mali adepci nauki po przyjściu do placówki edukacyjnej. Najistotniejsze to żeby meble do szatni były w odpowiedni sposób wyszukane. Wiadomo, że w szkołach najczęściej w szatni są jedynie jakieś wieszaki i czasem są również ławeczki. W przedszkolach oraz żłobkach za to są szafki, do których da się schować obuwie na przebranie, albo np. pościel, bo wiadomo, że małe brzdące w czasie dnia mają drzemkę.

Dziecko na zajęciach w przedszkolu

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo warto żeby dziecko w swojej szafce miało też jakiś t-shirt na przebranie. Zdarza się, że rodzice zostawiają pampersy w takich szafkach dla swych pociech. Tak, więc każda szafka (zobacz lampy pod szafki kuchenne) jest przypisana konkretnemu przedszkolakowi. Dlatego tak istotne jest, by szafki do szatni były kupione z rozmysłem, tak żeby rzeczywiście pasowały do potrzeb dzieci – (bezpieczne meble do szatni). Najlepiej by dzieci miały możliwość przysiąść w szatni na dopasowanej do nich wysokości, kiedy przebierają obuwie, więc i wysokość ławeczek w takiej szatni jest niesamowicie ważna. Meble dla naszych pociech Jeżeli wybieramy meble do pokoju dziecięcego poszukujemy najczęściej takich mebli, które będą oddawały charakter takiego pokoju. Część rodziców wybiera wspaniałe meble w niesamowicie dziecięcych kolorach. Wszystko jest oczywiście okej o ile maluch jest rzeczywiście maluchem. Bo jeżeli mamy już dziecko, które ma 6 albo 7 lat to sensowniej kupić bardziej uniwersalne meble, a przez dodatki zaaranżować odpowiedni charakter takiego pokoju. Wiadomo, że producent mebli dziecięcych pamięta o tych najmłodszych, jak też o tych , które mają już trochę więcej lat i tworzy niepowtarzalne meble. Jednak przy wyborze mebli do mieszkania musimy się kierować jednym, a czasem dwójką lub trójką dzieci. A nie jest to aż tak skomplikowane zadanie jak w przedszkolach. Tam każda rzecz musi zostać dopasowana do przeciętnego przedszkolaka.

przedszkole

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież wiadomo, że każde z dzieci jest inne, więc ciężko dobrać meble, które będą rzeczywiście dobre dla wszystkich. Cóż jednak mimo wszystko trzeba podjąć jakąś decyzję. Do tego trzeba też zorganizować szatnie, co też jest sporym wyzwaniem. Na szczęście producenci mebli pamiętali o stworzeniu odpowiednich kompletów również do tego rodzaju pomieszczeń.

Więcej szczegółów na stronie: