EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak bez trudu i prędko wyjąć kołek ze ściany oraz w jaki sposób wykonać swoją poziomicę?

Duża ilość mężczyzn interesuje się majsterkowaniem w zaciszu swego domu oraz mogą wykonywać różne proste czynności. Dla przykładu potrafią zamontować półeczkę na książki lub obrazki na ścianach.

urządzenie pomiarowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Przy niektórych pracach niezwykle użyteczne są przeróżne urządzenia, np. tego typu jak wiertarka, metrówka czy poziomica i to akurat ona niezwykle może się przydać przy wieszaniu obrazów lub półek. Jeśli jej nie mamy, moglibyśmy ją wykonać samodzielnie za pomocą ogrodowego węża. Atutem tego rozwiązania jest to, że można w ten sposób wypoziomować nawet bardzo oddalone od siebie miejsca, co w wypadku prac takich jak mocowanie półek czy też obrazów jest niezwykle możliwe. Aby wykonać taką poziomicę należy nalać do węża wody. Mierzenie wypoziomowanej linii polega na sprawdzeniu ilości wody z obu stron rury.
Przy wykonywaniu dziur na kołki, można by posłużyć się oczywiście wiertarką, lecz jeżeli do przygotowanego otworu włożylibyśmy kołek, a później stwierdzimy, że otwór jest stworzony w złym miejscu, możemy tego typu otwór zagipsować. Jeżeli będziemy posiadać kłopot z wyjęciem kołka, można by posłużyć się po prostu korkociągiem do wina. Jeżeli będziemy pamiętać o kilku prostych regułach, mocowanie (więcej na stronie http://eogniwa.pl/kategoria/pasy-transportowe) różnorodnych elementów okaże się znacznie prostsze. W zależności od konkretnej pracy, posiadamy do dyspozycji przeróżne odmienne części, np. uchwyty, zawieszki czy śruby. Często dobór konkretnego rozwiązania jest związany z kształtem lub wagą przedmiotu, który chcemy zawiesić.

W wypadku ciężkiego bojlera, jego mocowanie powinno być odpowiednio stabilne. Prawidłowo jest użyć dosyć długie i grube kołki, na których można później zawiesić takie urządzenie.