EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Ciekawy sposób na niedrogie oraz szybkie profilowanie połaci dachowych

Różne powierzchnie płaskie, czyli choćby dachy czy tarasy, należy czasami odpowiednio wyprofilować, aby nadać im odpowiedni kąt nachylenia lub udogodnić usuwanie wody opadowej.

Czasami istnieje także konieczność rozprowadzenia wody do rynien albo otworów spustowych.
pracy

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Jednym z najpopularniejszych technologii konstrukcyjnych jest wtedy wykorzystanie styropianu spadkowego. Jest to o wiele mniej kosztowne i łatwiejsze niż tworzenie spadków na samej strukturze dachu. Użycie styropianu o wiele redukuje ciężar dachu przy równoczesnym zredukowaniu stopnia komplikacji czynności. Styropian spadkowy jest niezwykle lekki oraz łatwy w montażu, który mógłby być automatyczny lub (sprawdź nas) manualny. Ponadto zastosowanie takiego styropianu przynosi zyski w formie odwodnienia i izolacji termicznej płaszczyzny, na której jest układany. Mogłyby to być m.in. dachy odwrócone, tarasy czy też nowe albo unowocześnione dachy płaskie. Do takich prac stosuje się także płyty spadkowe, które mogłyby posiadać różną grubość. Jest ona uwarunkowana od tego, czy mają posłużyć wyłącznie do nadania spadu czy też jako termoizolacja.
Są one najczęściej wytwarzane w wymiarze 1x1m lub – www.nowykamieniarz.pl/tajemnica_polskiego_diamentu,news-1888 – 1×1,2 metra, jednak może być uwarunkowany od miejsca docelowego. Taki surowiec może być produkowany z jedno- albo wielokierunkowym spadkiem. Wykorzystanie styropianu jest bardzo korzystne z punktu widzenia ekipy budowlanej i konkretnego inwestora.

Jeżeli jest zamawiany bezpośrednio od producenta, mógłby być również z jednej lub dwóch stron oklejony papą podkładową. Nie będzie w takiej sytuacji potrzeby stosowania na dachu dodatkowej warstwy papy. To następna, poza niższą ceną, zaleta wynikająca z kupna w takim miejscu.