EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Do czego można by wykorzystać deszczówkę oraz jak zwiększyć jej jakość?

Układy rozsączające wodę deszczową stosowane są do jej skutecznego zagospodarowania. Jej właściwości odróżniają się od tych, jakie ma woda z wodociągów, jednak można używać wody deszczowej np do spłukiwania WC, prac dotyczących sprzątania na dworze oraz wewnątrz domu czy choćby do mycia auta, czy prania.

rozsączanie

Autor: http://fixar.de
Źródło: http://fixar.de
Jednak aby zdołać na własnej działce w pełni wykorzystywać korzyści wynikające z możliwości użycia wody deszczowej, trzeba na niej zamontować system rozsączający.

Zaciekawiły Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i odkryj stronę, która również Cię się będzie podobać.

Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu systemowi można by uniknąć rodzącej problemy konieczności podłączenia się do kanalizacji. Zazwyczaj ma ona za małe wymiary, aby pomieścić całą deszczówkę. Układy rozsączające stosują rozsączanie, aby w odpowiedni sposób zagospodarować nadmiar wody deszczowej. Proces ten może być prowadzony przez rury drenarskie czy odstojniki. Zastosowanie systemu rozsączającego jest jednak uwarunkowane od kilku czynników. Jest to m.in. odpowiednie napowietrzenie i profesjonalne zaprojektowanie systemu.

Aby system rozsączający pracował bez żadnego kłopotu, trzeba posiadać odpowiednio dużą przestrzeń, aby w wypadku wymagania otrzymać pozwolenie na budowę czy zapewniać właściwy czas wsiąkania wody. Ponadto należy zachowywać odpowiedni poziom wody gruntowej. Jeszcze innym warunkiem jest stosownie duża odległość od pojemnika na deszczówkę oraz od samego budynku. Dystanse te powinny wynosić odpowiednio trzy oraz sześć m.

Jeśli omawiana problematyka Cię ciekawi, to możesz uzyskać pokrewne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany wpis.

Ponadto niezwykle istotny jest także rodzaj terenu, jaki jest na działce.

Do montażu podziemnego pojemnika na deszczówkę wykonanego z tworzywa sztucznego, nie jest niezbędny ciężki sprzęt, gdyż jest on dosyć lekki. Najmniej kosztownym sposobem jest zastosowanie beczki plastikowej, która po części napełniona jest żwirem .