EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z jakiego powodu należałoby wynająć na wakacje wygodny apartament?

Jeżeli zamierzasz zorganizować wakacje dla całej swojej rodziny, nie musi to symbolizować jedynie doboru konkretnego miejsca czy długości pobytu. Ważne jest także to, w jakim miejscu zamierzacie spać.

Do doboru jest swój namiot, prywatne kwatery czy też chociażby motel.
Dużo jest zależne od wysokości budżetu, który jest przeznaczony na ten cel. Jeśli będzie on nieco większy, zawsze warto jest skusić się na nieco więcej komfortu w formie dobrze wyposażonego apartamentu. Na koszt jego wynajmu największy wpływ ma jego powierzchnia. To od niej jest zależna ilość ludzi, które się w nim znajdą. Podana przykładowo w ogłoszeniach powierzchnia znaczy jego całkowitą wielkość. Posiada więc metraż tarasu, przedpokoju czy kuchni. Przykładowo dla dwójki osób w zupełności wystarczy apartament (zobacz wypoczynek w Grzybowie) o powierzchni 25 m2. Jeśli w rodzinie są już dzieci, to przestrzeń powinna być oczywiście nieco większa. Najczęściej ma ona również odzwierciedlenie w ilości pokoi. Dwójka osób spokojnie zmieści się w jednym, jednak jeżeli na wczasy udajemy się z dzieckiem, dobrze jest wynająć lokal z dwoma pokojami. Jeśli natomiast wakacje spędzamy wspólnie ze znajomymi, warto brać pod uwagę apartament (zobacz majówka dla rodziny nad morzem) z kilkoma sypialniami.

apartament

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
budynek

Autor: Lori L. Stalteri
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej tego typu apartament jest połączony z aneksem kuchennym. Jest on przeważnie wyposażony w kuchenkę, zlewozmywak oraz lodówkę. Ponadto w tego typu aneksie znajdują się m.in. widelce i łyżki, talerze czy zmywarka i ekspres do kawy.

Zależnie od jakości wyposażenia, w łazience może być również pralka, a w salonie obszerna szafa. Jeśli dany lokal znajduje się nad wybrzeżem, na tarasie zazwyczaj jest również typowe wyposażenie plażowe, czyli leżak czy też parawan.