EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym odróżniają się od siebie lasery i jaki wybrać najlepiej do usuwania zmarszczek?

Dziś potrafi zdziałać cuda. W kosmetyce mógłby usunąć owłosienie czy też blizny. Mógłby wykonać wszystko to, z czym dostępne dotąd metody nie mogły sobie dać rady.

drewniany|TITLE=Dom nad jeziorem]
Poczytaj o jego rodzajach.
substancje

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
W kosmetyce laser można by podzielić zależnie od rodzaju laserowego źródła, jakie takie narzędzie wykorzystuje. Źródłem światła tego narzędzia mógłby być gaz, organiczny barwnik lub ciało stałe. Światło produkowane przez narzędzie mogłoby oddziaływać na skórę w rozmaITy sposób. Za małe światło nie przyniesie pożądanego rezultatu, z kolei jeżeli będzie zbyt mocne dla cery, mogą się na niej pojawić ślady lub inne uszkodzenia. Z tego powodu nie każdy laser nada się do robienia każdego zabiegu.
Dziś zazwyczaj wykorzystywany jest laser diodowy. Tu źródłem światła jest półprzewodnik. Zazwyczaj używane są do usuwania trądzika czy trwałego usuwania włosów lub zwalczania cellulitu. Można by je również stosować podczas zabiegów w dermatologicznej chirurgii, np. do likwidacji brodawek, włókniaków czy też zmian nowotworowych. Innym często wykorzystywanym laserem jest laser argonowy. Tutaj źródłem światła jest gaz. Jest on przeważnie stosowany do leczenia zmian naczyniowych. Wykorzystuje się go głównie do likwidacji pajączków czy też mniejszych jamistych naczyniaków. Następnym wariantem lasera jest neodymowo-yagowy. Ten wykorzystywany jest głównie do usuwania wszelkich naczyniowych zmian występujących na skórze bez jej uszkodzenia.

W kosmetyce wykorzystuje się go do usuwania rumienia naczyniowego czy też zmian naczyniowych wywołanych opalaniem.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź opracowanie (http://www.reacon.pl/uslugi/nadzor-inwestorski/) zamieszczone pod tym linkiem, znajdziesz w tamtym miejscu inne wiadomości, które Cię zainteresują.

Jest jeszcze jeden często stosowany laser. Wykorzystuje on dwutlenek węgla. Zazwyczaj używany jest do zmniejszania powierzchni blizn oraz do likwidacji zmarszczek.