EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czujki dymu – najbardziej istotne funkcje i najbardziej możliwe ceny

Pożar bywa żywiołem, którego trudno czasem powstrzymać – nie zadziwia więc fakt, iż za każdym razem dbamy o to, by w lokalizacjach, gdzie się ukazuje, było jak najbardziej bezpiecznie. Jak łatwo się domyśleć najczęstszym miejscem ukazywania się pożarów są nasze własne mieszkania.

Wnętrze fabryki, hurtowni

Autor: Don Nunn
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo tego, iż bardzo wielu spośród nas obecnie posiada już porządne kuchenki, starczy tak naprawdę moment nieuwagi, a ma możliwość stać się prawdziwe nieszczęście.

Interesują Cię różnego typu branżowe artykuły? Więc kliknij tutaj regeneracja zacisku hamulcowego i przeglądaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją ocenę.

Co jednak może pomóc nam w razie takiego problemu?

życie

Źródło: www.nedcon.pl
koszulka

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom zapalić się może praktycznie każda rzecz – no i tak naprawdę nawet najbardziej mały płomień ma możność rozrosnąć się w istny koszmar. Dardzo wielu spośród nas jednakże sprawę „ognia w swoim domu”, traktuje dość mocno „po macoszemu”. Dlaczego? Albowiem sądzimy, iż skoro „panujemy” nad płomieniami – pilnujemy go, gdy jest włączony i wyłączamy za każdym razem, kiedy w ogóle nie jest potrzebny, zupełnie nic nam nie grozi. Tymczasem w rzeczywistości to wystarczy iskra, a nawet coś całkowicie innego – zapalona świeczka dla relaksu lub romantycznej atmosfery. Jakkolwiek by to jednak nie było, z ogniem nie ma żartów, dlatego właśnie dobrze jest mieć świadomość, kiedy i gdzie następuje możliwość rozprzestrzenienia się płomieni. By móc to dobrze określić no i na czas zareagować, powstała tak nazywana czujka (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa, którą mamy możliwość zainstalować w każdym pomieszczeniu, a która to – w uzależnieniu od samego modelu oraz posiadanych funkcji – ma możliwość po prostu „bić na alarm” albo nawet i wezwać najbliższą straż pożarną, czy włączyć po podłączany do niej system zraszania, który coraz bardziej często bywa instalowany w naszych domach przez właścicieli.

Takiego rodzaju czujka bywa więc jak widać idealnym rozwiązaniem, a im bardziej czuła, tym lepiej – oczywiście im bardziej czuła, mająca więcej funkcji, tym droższa, jednak taki lepszy model możemy kupić już za okolicę 200 złotych.