EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób uzyskać mniejsze coroczne wydatki ogrzewania piecami węglowymi?

Zapewnianie stabilności termicznej przy pomocy węgla czy też ekogroszku, to stereotypowe działanie od wielu lat. Należy jednak wiedzieć, że wydolność pieca w znacznym stopniu zależy m.

nowoczesna kuchnia

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
in. od jakości oraz rodzaju takiego opału.
Miotła i szufelka

Autor: Roberto Verzo
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo koszty nagrzewania domów przy pomocy węgla kamiennego w dużym stopniu są zależne od sprawności, typu instalacji grzewczej oraz oczywiście od klasy paliwa. Te w większym stopniu innowacyjne i zautomatyzowane piece mogłyby osiągać sprawność nawet wielkości 80-90 %. Przy stosunkowo niewielkich cenach węgla wydatki nagrzewania są najmniejsze. Niezwykle ważne jest jednak to, aby stosować właściwy rodzaj węgla i to najwyższej jakości. Przykładowo węgiel posiada pewien współczynnik pod nazwą wartość opałowa.

Niesamowicie fascynujący artykuł, prawda? Sprawdź również inne posty, ponieważ tam niezła strona (https://www.artimbo.pl/ploty-stylowe,g25.html) jest nie mniej wciągająca i zaabsorbuje Cię w całości.

Różni się on w przypadku różnorodnych typów węgla. Jest zależny m.in. od konkretnej kopalni czy też tzw. sortymentu, zatem wielkości ziarna (im jest ona drobniejsza, tym mniejsza jest wartość opałowa). Kupując węgiel miejmy świadomość, że jeżeli będzie on lepszej klasy, to coroczne koszty ogrzewania będą mniejsze.

Ponadto będziemy mieli wpływ na ograniczenie emisji toksycznych mieszanek do otoczenia. Aktualnie produkowane są przeróżne typy pieców na węgiel, dlatego też musimy zawsze dobrze dobierać odpowiednie paliwo.

Jeśli chciałbyś poczytać większą ilość publikacji na analizowany tu temat, to szczerze zalecamy tę stronę (http://invado.pl/abc-montazu-drzwi) – kliknij i sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Typy te są opisane w dokumentacji technicznej kotła.

Oprócz danego rodzaju węgla można naturalnie używać innego typu paliwa, jednak wtedy prawdopodobnie piec nie będzie pracował optymalnie, co oznacza, że zarówno moc, jak i sprawność pieca będzie niższa niż zaplanowana przez producenta. Warto zatem stosować znakomitej klasy opał.