EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czemu skuteczne wentylowanie mieszkań jest tak bardzo istotne?

W dzisiejszych czasach coraz to więcej czasu spędzamy w różnych pomieszczeniach. Równocześnie coraz nagminniej zwracamy uwagę na ulepszenie warunków w nich istniejących.

instalacje

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Wentylacja będzie mieć za zadanie usunięcie z mieszkań powstających w tym miejscu różnego typu zanieczyszczeń oraz podmienianie ich orzeźwiającym powietrzem. Do tego powinna stwarzać należyty klimat dla organizmu ludzkiego. Stąd wentylacja (http://www.klimarosa.pl/oferta/rekuperacja-wentylacja/) domków ma ogromny wpływ na wigor domowników oraz podtrzymanie właściwego stanu domu. Będzie ona też połączona ze zużyciem energii na grzanie domku. W kiepsko wentylowanych wnętrzach, domownicy mogą uskarżać się na notoryczne bóle głowy, pieczenie oka, wyczerpanie, kłopoty z koncentracją a także różne objawy połączone z marną jakością powietrza którym oddychamy. Obserwuje się podwyższoną liczbę wypadków dychawicy, różnorodnego typu uczuleń a także infekcji dróg oddechowych. Coraz to częściej odnotowywane są wypadki rozwoju pleśniowych grzybów powodujących korozję części konstrukcji domów.
Brama Tabal Techfence

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Używanie innowacyjnych budulców a także rozwiązań sprawiło, że nowiuteńkie jak też odnawiane domy są nadzwyczaj hermetyczne, a zatem ekonomiczne. Nowoczesne budownictwo zmierza do obniżenia zapotrzebowania na grzanie. Stąd wykorzystywane okna – zweryfikuj te opinie – i drzwi przepuszczają dosyć niewiele świeżego powietrza, co redukuje zużycie energii, lecz równolegle pogarsza się jakość powietrza w domku.

Szczelność domów uniemożliwia należyte działanie tzw. grawitacyjnej wentylacji, która nie funkcjonuje odpowiednio bez zapewnienia ustawicznego dopływu świeżego powietrza. Hermetyczne okna nie mogą być stosowane w pomieszczeniach z naturalną wentylacją. Konsekwencją tego są skargi domowników na kiepskie samopoczucie.