EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Solidność oraz design, czyli możliwości wypływające z anodowania aluminium

Ładny wygląd, wysika jakość a także funkcjonalność – to całokształt cech, jakimi możemy scharakteryzować anodowanie jako sposób powierzchniowej obróbki aluminium.
W efekcie owego procesu metal zdobywa własności ozdobne a także użytkowe, z tej przyczyny coraz częściej oraz szerzej anodowanie stosowane jest w produkcji, natomiast liczba anodowanych wyrobów bezustannie wzrasta.

Procesem anodowania, tytułowanego także (przejdź do oferty) eloksalacją, zwie się wytwarzanie powłoki tlenku na nawierzchni metalu, co oddziałuje na jego trwałość, trwałość na rdzewienie jak też mechaniczne uszkodzenia. Ów typ obróbki ma newralgiczne znaczenie szczególnie w wytwórczości aluminiowych komponentów – nawierzchnia surowego aluminium (Anover oferuje fachowe anodowanie bielsko biała) jest bardzo delikatna, zaś z biegiem czasu robi się matowa a także szara. Dzięki anodowaniu na powierzchni metalu powstaje warstewka, jaka uodparnia część na pogodowe czynnik ( jak dla przykładu promienie UV czy też kwaśne deszcze), hamuje jego starzenie się a także przedłuża okres jego użytkowania. Poza cechami osłonowymi, trzeba kierować uwagę na przymioty estetyczne: anodowana powierzchnia nie trzyma kurzu, odznacza się trwałym odcieniem oraz połyskiem, a przy tym staje się miła w dotyku.
anodowanie aluminium śląskie
Jeśli idzie o anodowanie aluminium Śląskie jest województwem, w którym bez większego problemu znajdziemy firmę świadczącą tego rodzaju usługi. Warto wziąć pod uwagę, że warstwa anodowana jest nietrująca, zaś koszt jej wybarwienia będzie niższy od kosztu proszkowego malowania.

Trzeba także podkreślić, że trwałość anodowanej powłoki na temperaturę jest podobna jak metalu ochranianego. Atutu anodowanych powłok wywołują, iż owe produkty odnajdują użycie w wielu sektorach przemysłu.