EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sprawdzone rady na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Aneks kuchenny w stylu prowansalskim zawsze przywodzi mi na myśl wspomnienia z dzieciństwa. Dokładniej kuchnię w domu babci. Była zawsze urządzona w błękitach i fioletach, pełna przeróżnych drobnych przedmiotów i wrzosów. Jeśli zastanawiacie się jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim polecam czytać tekst!

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Prowansja to region Francji. Dla mnie kojarzy się z lawendą, jej fioletowym odcieniem i sielską atmosferą domku na wsi. Mieszkania, które chcemy zrobić w tym stylu właśnie z tą myślą tworzymy jako przytulne, pełne pastelowych odcieni fioletów i wiejskiego klimatu. W zależności od kwestii, czy aneks kuchenny wyposażamy od podstaw, czy tylko potrzebujemy wymienić w nim dodatki powinniśmy przygotować odpowiednią listę zakupów – .

Iedalnie jest, gdy wnętrze kuchenne wyposażamy od podstaw. Zaplanujmy je wtedy w taki sposób, żeby było jasne, pełne bieli i pastelowych barw. Styl prowansalski to różnego rodzaju jasne cegiełki, płytki i płyteczki – pomyślmy o tym wykańczając kuchenne ściany, albo wybierając meble kuchenne. Zdecydowanie wybierzmy białe, albo delikatne fioletowe drzwiczki. Ściany pokolorujmy farbą w takich barwach, a okna ozdóbmy delikatnymi zazdrostkami albo koronowymi firankami. Można również wmontować rolety we fioletowym odcieniu – będą doskonale zasłaniać okna w trakcie długich wieczorów. Nie myślmy by w tym przypadku znaleźć materiał o sporej odporności na wilgoć.

Jeśli pragniemy uzyskać styl prowansalski jedynie poprzez zmianę dodatków, jest to możliwe. Fronty mebli (drewniane łóżka) można okleić nową okleiną – zyskamy wtedy efekt taki, jakbyśmy je całkowicie wymienili. Styl prowansalski lubi wszelkiego rodzaju gadżety – zainwestujmy więc w ceramiczne drobiazgi – wazę na zupę, kubeczki, solniczki i pieprzniczki. Na parapecie idealnie zaprezentują się zioła w doniczkach, lawenda czy wrzosy.