EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wykończyć łazienkę – wybieramy kabinę – czytaj na ten temat więcej

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią długich kąpieli w wannie. Szybki prysznic rano lub wieczorem, również może być relaksem po pracowitym dniu. Istnieją coraz nowsze rozwiązania, które sprawiają, że można także pogodzić upodobania do kąpieli w wannie i pod prysznicem.

Kabina prysznicowa i wanna w jednym to dobre rozwiązanie, które może się sprawdzić, kiedy mamy niedużą łazienkę, którą nie łatwo jest wyposażyć. W takim przypadki można wykorzystać kabiny nawannowe. Doskonałe będą tu np. kabiny Deante, które można idealnie dopasować do wanny i pomieszczenia, w jakim się znajdują.

Jeśli masz chęć poznać więcej wiadomości na opisywany temat, to użyj linku, na której odnajdziesz zbliżone dane – śmiało kliknij tu.

Można skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie wystarczy skomponować z naszą wanną, natomiast jeśli jej kształt czy wymiary nie są typowe, wymieniony typ kabiny możemy wykonać na życzenie. Kabiny prysznicowe nawannowe, zwane także inaczej parawanami, mogą być również przesuwane, wahadłowe, harmonijkowe. Przesuwane można z łatwością dopasować praktycznie do każdej wanny, montuje się je przy użyciu prowadnic, do jakich przymocowane są część stała oraz przesuwana kabiny.

W parawanach wahadłowych, montażu dokonuje się do ściany, ale ten rodzaj kabiny sprawdza się tylko, jeżeli posiadamy prostokątną wannę. W przypadku prysznicowej kabiny, zbędne staje się zamontowanie prowadnic.

łazienka

Autor: Domino
Źródło: Domino

Montując w swojej łazience kabiny nawannowe, warto mieć na uwadze, aby dokładnie je zainstalować. W innym wypadku może pod nie podchodzić woda i nie będą spełniały swojego zadania. Dzięki możliwości posiadania wanny oraz prysznica, można pogodzić oczekiwania całej rodziny. Kabiny nawannowe Deante, świetnie wpasują się nawet w niewielką przestrzeń, sprawiając, iż nie trzeba będzie rezygnować z interesujących nas rozwiązań. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła lub tworzywa plastikowego. We wstępnym projekcie łazienki, w której chcemy zastosować opisywane rozwiązanie, trzeba uwzględnić komfortowe poruszanie się, otwieranie drzwi, pozostawienie miejsca na wejście do wanny w swobodny i bezpieczny sposób.

By zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, parawany wykonywane są z odpowiednio przygotowywanych materiałów, jak np. szkło hartowane. Stworzone z tych materiałów kabiny nie musza być wcale nudne. Mogą być zarówno przezroczyste, ale również zapewniające osłonę w postaci przydymianego bądź matowego materiału. Dla tych, którzy chcą dopasować je do wnętrza swojej łazienki, istnieje możliwość doboru kabiny w nietypowym kolorze lub o ciekawym wzornictwie.