EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wykończyć łazienkę – wybieramy kabinę – czytaj na ten temat więcej

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią długich kąpieli w wannie. Szybki prysznic rano lub wieczorem, również może być relaksem po pracowitym dniu. Istnieją coraz nowsze rozwiązania, które sprawiają, że można także pogodzić upodobania do kąpieli w wannie i pod prysznicem.

Kabina prysznicowa i wanna w jednym to dobre rozwiązanie, które może się sprawdzić, kiedy mamy niedużą łazienkę, którą nie łatwo jest wyposażyć. W takim przypadki można wykorzystać kabiny nawannowe. Doskonałe będą tu np. kabiny Deante, które można idealnie dopasować do wanny i pomieszczenia, w jakim się znajdują. Można skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie wystarczy skomponować z naszą wanną, natomiast jeśli jej kształt czy wymiary nie są typowe, wymieniony typ kabiny możemy wykonać na życzenie.

Nasze następne wpisy są podobnie interesujące, jak ten. Zatem kliknij w link tutaj nowoczesne stoliki i przeglądaj rzetelne informacje. Zachęcamy!

Kabiny prysznicowe nawannowe, zwane także inaczej parawanami, mogą być również przesuwane, wahadłowe, harmonijkowe. Przesuwane można z łatwością dopasować praktycznie do każdej wanny, montuje się je przy użyciu prowadnic, do jakich przymocowane są część stała oraz przesuwana kabiny.

W parawanach wahadłowych, montażu dokonuje się do ściany, ale ten rodzaj kabiny sprawdza się tylko, jeżeli posiadamy prostokątną wannę. W przypadku prysznicowej kabiny, zbędne staje się zamontowanie prowadnic.

łazienka

Autor: Domino
Źródło: Domino

Montując w swojej łazience kabiny nawannowe, warto mieć na uwadze, aby dokładnie je zainstalować. W innym wypadku może pod nie podchodzić woda i nie będą spełniały swojego zadania. Dzięki możliwości posiadania wanny oraz prysznica, można pogodzić oczekiwania całej rodziny. Kabiny nawannowe Deante, świetnie wpasują się nawet w niewielką przestrzeń, sprawiając, iż nie trzeba będzie rezygnować z interesujących nas rozwiązań. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła lub tworzywa plastikowego. We wstępnym projekcie łazienki, w której chcemy zastosować opisywane rozwiązanie, trzeba uwzględnić komfortowe poruszanie się, otwieranie drzwi, pozostawienie miejsca na wejście do wanny w swobodny i bezpieczny sposób.

By zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, parawany wykonywane są z odpowiednio przygotowywanych materiałów, jak np. szkło hartowane. Stworzone z tych materiałów kabiny nie musza być wcale nudne. Mogą być zarówno przezroczyste, ale również zapewniające osłonę w postaci przydymianego bądź matowego materiału. Dla tych, którzy chcą dopasować je do wnętrza swojej łazienki, istnieje możliwość doboru kabiny w nietypowym kolorze lub o ciekawym wzornictwie.