EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kiedy sufitowe źródło oświetlenia to za mało – czyli które lampki warto kupić do biura, łazienki i sypialni?

Dodatkowe oświetlenie przyda się zwłaszcza w październikowe, mało słoneczne dni. Producenci dostarczają szeroką paletę lamp, adekwatnych do różnorakich potrzeb konsumentów.

Osoby dużo pracujące na komputerze, dobrze wiedzą, że wiszące oświetlenie często nie wystarcza. Warto zatroszczyć się o komfort dla oczu i ustawić na miejscu pracy dodatkowe źródło oświetlenia. Małe lampki biurkowe produkowane są w najróżniejszych fasonach. W sklepach znajdą się i lampki w sam raz dla najmłodszych, jak i skierowane dla dorosłych. Te dla dzieci najczęściej są lżejsze, zrobione z plastiku, utrzymane w intensywnych kolorach.

lampy

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Do biura albo gabinetu można z kolei nabyć stylowe lampki biurowe, zazwyczaj wyprodukowane z metalu.

Spodobał Ci się ten temat? Przejdź zatem do nowego tekstu i dowiedź się jakie merytoryczne źródło (http://metalfach.com.pl/produkty/rozrzutniki-obornika/) stało się naszą zachętą. Fajnej lektury!

Koszty wynoszą od 30 zł nawet do 200 zł. Także w łazienkach przyda się alternatywne źródło oświetlenia. Lampy łazienkowe będą pomocne np. przy goleniu czy nakładania makijażu. Lampy łazienkowe mogą przybrać formę oryginalnych kinkietów czy małych reflektorków. Zamontowane na ścianie lub nad lustrem, usprawnią poranną toaletę (lampy łazienkowe – szczegóły). Najczęściej wytworzone są z metalowych elementów, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. W marketach można pojedyncze sztuki nabyć nawet za 40-50 zł. Zestaw mini- reflektorów to już rzecz jasna większy wydatek. Alternatywne źródło oświetlenia zawsze przyda się też tuż przy łóżku.

Lampy do sypialni są nieodzowne przy czytaniu przed spaniem, czy oglądaniu filmu. Można je także zapalić wczesnym rankiem, żeby nie budzić męża śpiącego obok. Lampy do sypialni najczęściej mają inny fason niż te do biur. Są bardziej zdobne, często z eleganckim abażurem, łagodzącym jej światło.

W sklepach można kupić lampy o tradycyjnym fasonie, ale także bardziej nowoczesne, czy tzw. włoskie – ozdobione ornamentami lub kryształami. Ceny różnią się od 30 zł nawet do kilkuset.

Warto zadbać o swoje oczy i wspomóc główne źródło światła dodatkową lampą. W gabinecie czy pracy świetnie sprawdzą się lampki biurkowe, z kolei w łazience – wiszące na ścianie kinkiety lub reflektorki sufitowe. Lampy do sypialni z kolei sprawdzą się na każdym sypialnianym stoliku, szczególnie podczas lektury przed snem.