EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dlaczego potrzebujemy stali?

Przemysł metalowy to jeden z najstarszych wynalazków ludzkości. Umiejętność produkowania narzędzi z metalu była rewolucją nie wyłącznie w dziedzinie wojskowości lecz także – a nawet głównie – w rolnictwie. Użycie trwalszych urządzeń wpłynęło na wzrost produkcji rolnej, a to pozwoliło na pomnożenie liczby populacji a w rezultacie na rozwój państwa oraz gospodarki. Niezbędna była nowa organizacja życia społecznego, jego cechą charakterystyczną była specjalizacja. Nadwyżka żywnościowa uwolniła dla przykładu rękodzielników takich jak szewc, kowal itd. od konieczności uprawy ziemi.

praca ze stalą

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwarzanie wyrobów metalowych wymaga wyjątkowych umiejętności, ale to samo zjawisko dotyczyło wszystkich sfer życia.

Ciągle masz duże problemy z odnalezieniem interesującej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (http://www.lpsp.pl/woz-strazacki-iveco/), one na pewno Cię nie rozczarują.

Pomimo iż od przedstawianych wydarzeń upłynęło wiele lat, praktycznie nic się nie odmieniło. Awans techniczny powoduje, że specjalizacja ma coraz większe znaczenie. Zdaje się na pierwszy rzut oka nie można już więcej wymyślić w sferze metalurgii, jednak nie jest to prawda. W dzisiejszych czasach wymagamy coraz to bardziej odpornych materiałów, ich wytwarzanie również wymaga specjalizacji.

Tak samo jak kiedyś wyroby metalowe wykorzystywane są w rolnictwie. Jednym z bardziej poszukiwanych rodzajów stali obecnie jest stal o podniesionej wytrzymałości – Hardox. Stosuje się ją w rolnictwie jako części maszyn rolniczych, przykładowo pługu albo (warte przeczytania) brony. Naturalnie wytrzymałą na ścieranie stal Hardox stosuje się również w innych gałęziach przemysłu – zobacz w jakich.

Duże zastosowanie odnajduje ona w kopalnictwie ze względu na karkołomne warunki pracy w jakich pracują machiny oraz urządzenia. Produkuje się ze stali Hardox przykładowo urządzenia przemieszczające węgiel albo elementy machin wydobywczych. Stal stosuje się także w budownictwie – bez niej nie można by wyobrazić sobie nowoczesnych biurowców w tak ogromnych miejscowościach takich jak stolica polski albo Nowy York. Jak wszystkie nowoczesne przedsiębiorstwa tak i wytwórcy stali Hardox dokładają wszelkich starań by pomimo nadzwyczaj szkodliwej dla otoczenia produkcji nie niszczyć go w zbyt dużym stopniu. Przede wszystkim w tymże celu instalują filtry oraz instalacje oczyszczające odpadki poprodukcyjne.