EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Szafa do łazienki stojąca – sposoby wyboru

Umeblowanie łazienki jest tak samo istotne jak urządzenie pozostałych pomieszczeń w domu. W wyborze sprzętów do łazienki trzeba postawić na ergonomię i jakość sprzętów, a później formą.

szafka łazienkowa

Autor: Elita
Źródło: http://www.topsanit.pl
Meble łazienkowe nie powinny ograniczać codziennej toalety i narażać na urazy. Stosowne meble są stworzone z półproduktów odpornych na wilgoć i pociągnięte lakierem poliuretanowym. Idealnie, jeśli lakier pokrywa pełną przestrzeń mebla, nie wyłącznie front. Tylna ścianka winna być nieco cofnięta, ażeby nie dotykać ściany łazienkowej, ponieważ na niej skrapla się para wodna. Okucia i mocowania (porównaj pas transportowy z oferty www.eogniwa.pl) powinny być ochronione przed rdzewieniem.

Szafka łazienkowa słupek jest niebywale wymagająca, ponieważ musi być zrobiona z towarów wytrzymałych na wilgoć, oprócz tego, należałoby zwrócić uwagę na takie kwestie jak surowiec wykonania, także okucia, albowiem stojąc w wilgotnym pomieszczeniu błyskawicznie rdzewieją.

Szafkę pod umywalkę najpoprawniej kupować z umywalką Jeżeli nie chcemy zamieniać teraźniejszych mebli do łazienki, nieodzowna będzie dokładność i porada speca. Skonfrontujmy wszelkie wymiary obu sprzętów, spytajmy o możliwość zwrotu produktu.

Prócz mebli zlokalizowanych nad umywalką, równie ważne są szafki pod umywalkę. Do najpopularniejszych mebli podumywalkowych należą wzory jedno, bądź dwudrzwiowe.

Sporządzone również z tworzyw wytrzymałych na czynność wilgotności, z czołem i tułowiem sporządzonym z płyty laminowanejSzafki stojące są bardziej pojemne, ale mają stały kontakt z wodą, dlatego dobrym rozwiązaniem będą szafki wiszące, które dadzą wrażenie lekkości i optycznie powiększą wnętrze np. szafka łazienkowa słupek.

łazienka

Autor: Oras
Źródło: Oras
Żeby szafki nie blokowały nam użytkowania łazienki i nie wystawiały nas na urazy, nie trzeba wieszać ich na wysokości głowy, nad wanną, również w pobliżu muszli. Urządzając łazienkę trzeba odszukać perfekcyjną wysokość zarówno dla sprzętów, zwierciadła jak i umywalki (na www pełna oferta). Wybierajmy modele z lakierem poliuretanowym, bowiem pokryta nimi powierzchnia jest odporna na ścieranie, także wpływ pary wodnej. Należy poprawnie wykorzystać wszelkie wgłębienia i pamiętać o stosownym oświetleniu.