EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Oświetlenie w domu: czym powinno kierować się podczas zakupów

Niezbędnym elementem naszych pomieszczeń jest odpowiednie naświetlenie. Od czasów stworzenia pierwszej żarówki przez Thomasa Edisona nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życia bez oświetlenia. Jakiego rodzaju źródła światła sprawdzają się najlepiej?

kinkiet

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

W naszych pomieszczeniach stosujemy przeróżne typy opraw oświetleniowych. Jednym z nich są nowoczesne klosze. Pełnią one przede wszystkim funkcję dekoracyjną, a możliwości, gdzie będą mogły zawisnąć jest bardzo dużo. Bardzo często kinkiety stosowane są jako dodatkowe źródło oświetlenia w łazience, w pomieszczeniu sypialnym i w pokoju gościnnym. Przedpokój jest wizytówką każdego domu, dlatego wybór kinkietów właśnie do tego miejsca powinien być niezwykle starannie zaplanowany. Ich producenci proponują nam sporo różnych modeli, znajdują się pośród nich również nowoczesne kinkiety do przedpokoju. Link: nowoczesne kinkiety do przedpokoju.

Ogromną popularność zyskały nowoczesne kinkiety do przedpokoju wykonane z różnego rodzaju metalu. Klienci bardzo chętnie decydują się na kinkiety z mosiądzu, stali bądź z aluminium. Dużą popularnością cieszą się również kinkiety wyprodukowane z drewna. Ostatnimi czasy popularność zaczyna zdobywać także oświetlenie domu wykonane w stylu industrialnym. Oświetlenie domu w stylu industrialnym sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy wnętrze jest bardzo wysokie, czyli w mieszkaniach określanych jako loft. Interesujący artykuł: oświetlenie domu.

Wzornictwo rozmaitych lamp naprawdę często nawiązuje do stylu retro. Stąd bardzo chętnie wybierane są lampy klasyczne do salonu. Cieszące się popularnością lampy klasyczne do salonu to tak naprawdę wieloramienne żyrandole, lampy podłogowe oraz lampy stołowe. Tego rodzaju oświetlenie najlepiej sprawdza się pomieszczeniach urządzonych w stylu prowansalskim, rustykalnym i w stylu tradycyjnym. Nie sprawdzi się jednak we wnętrzach , które mają charakter industrialny. Istotnym elementem każdej lampy jest abażur. W tradycyjnych lampach jest on na ogół wykonany ze szkła. Dla Was: http://www.lampydodomu.pl/1331-klasyczne.

kinkiet

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu wypadkach jest to szkło mleczne bądź mrożone. Światło emitowane przez tego rodzaju klosz jest bardzo dyskretne oraz ciepłe. Stawiając na kilka źródeł światła w jednym pomieszczeniu, można stawiać na modele, które należą do jednej kolekcji. Unikniemy tym samym chaosu. Dla sporej grupy osób wybór lamp bywa zadaniem niełatwym. Aby ułatwić sobie wybór, warto zapoznać się z przykładowymi aranżacjami, które znaleźć można na przykład w Internecie.