EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dlaczego na panelach naszego salonu koniecznie należy położyć lampę podłogową

Temat oświetlenia w kawalerce bywa wielokrotnie omawiany w poradnikach dla gospodarzy, specjalistycznych czasopismach, internetowych numerach magazynów poświęconych aranżacji mieszkań czy nawet podczas codziennych, towarzyskich plotek. Lampa nie pełni dzisiaj czysto praktycznych funkcji, ale bywa częścią wystroju wnętrza w domach.

Jedyne źródło oświetlenia z powały, czyli tradycyjny żyrandol, chętnie kupowany przez tradycjonalistów, nie daje żadnych szczególnych efektów. Na szczęście w hipermarketach dostaniemy różne, dziwaczne lampy, może tylko z wyłączeniem zaczarowanej lampy Aladyna. W naszym pokoju z łatwością możemy przytwierdzić do ściany najzwyklejsze kinkiety lub ustawić na szafce lampkę nocną w minionym stylu. Spośród oferowanego obecnie modelu oświetlenia niekłamane triumfy święcą lampy podłogowe. Bywają bardzo praktyczne w sytuacji, kiedy nocą małżonka chce jeszcze poczytać interesującą powieść historyczną, a mężczyzna zmęczony wyczerpującą fizyczną pracą preferowałby jak najszybciej się zdrzemnąć (Tychy fotele i krzesła biurowe). Owszem, światło załączone w jednym kącie nie przeszkadza pozostałym mieszkańcom, ale oprócz tego, są też inne powody mobilizujące nas do zakupu takiej a nie innej lampy. Lampy podłogowe stanowią ciekawe uzupełnienie wystroju wnętrz.

Lampy

Autor: Falko Piękne Światło Sp. z o.o.
Źródło: Falko Piękne Światło Sp. z o.o.

Nawet trzy takie lampy ustawione w jednym pokoju nie będą przesadą, albowiem wspaniale komponują się one z każdym składnikiem wyposażenia naszego mieszkania. Dyskretne oświetlenie, najlepiej z oszczędzającej prąd żarówki ledowej, będzie najlepsze dla członków rodziny oglądających sportowe mistrzostwa Europy w telewizji lub pracujących nocami przy laptopie. Taka lampa ułożona w pokoiku dziecięcym sprawi, że nasze bąble nie będą się już bały samodzielnie zasypiać.Kupno produktów oświetleniowych może czasem pokłócić pary małżeńskie. W czasie gdy kobieta z zacięciem poszukuje na witrynach internetowych odpowiedniego wzoru, maż, który siedzi w salonie i czyta gazetę, w pewnym momencie krzyczy na cały głos: lampy cena! Ten okrzyk ma przypomnieć rozrzutnej małżonce, by nie roztrwoniła całej mężowskiej lub Sale weselne Kraków swojej prawie miesięcznej wypłaty za jednym kliknięciem myszki komputerowej, np. szczecin fotele i krzesła biurowe.

Natomiast dla przedstawicielki płci pięknej liczy się przede wszystkim niepowtarzalny wygląd i estetyka wykonania. A wartość lampy czy lampy cena ma zupełnie trzeciorzędne znaczenie, przecież ma ona stać w pokoju chociaż przez 12 miesięcy.