EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie wady oraz zalety posiadają dachówki ceramiczne? Jak długi okres gwarancji na tego typu pokrycie najczęściej obowiązuje?

Osoby, jakie mają w planach zmianę poszycia dachu, na pewno myślą nad wadami i zaletami różnych możliwości. Jest to temat ważny, gdyż posiada ogromny wpływ na wybór konkretnego rozwiązania. Jakie są więc wady oraz zalety dachówek ceramicznych?

Niewątpliwą zaletą takich dachówek jest ich trwałość. W teorii mają one służyć nam około stu lat, natomiast często i po takim okresie pełnią one swoją rolę doskonale. Nawet w przypadku uszkodzeń kilku dachówek, możemy wymienić je z łatwością. Nie musimy w związku z tym jak w przypadku połaci o większych powierzchniach, naprawiać sporej wielkości płaszczyzny, co z pewnością zmniejsza koszty remontu. Kolejnym istotnym plusem jest na pewno długi okres gwarancji. Jest to jakoby potwierdzenie dużej trwałości dachówek. Wytwórcy chcąc potwierdzić doskonałą jakość własnych produktów, dają gwarancje na trzydzieści a nawet na pięćdziesiąt lat.

Dużą zaletą dachówki ceramicznej jest bez wątpienia jej estetyczny wygląd. Dziś wybór odcieni i kształtów jest tak duży, że znajdziemy coś odpowiedniego. Poza tym warto pomyśleć nad dachówką z powłoką z glazury, jaka ma ładny połysk, a do tego dłużej nie obrasta mchem. Warto wiedzieć, iż dachówka ceramiczna zapewnia dobrą wentylację domu. Powietrze przechodzi swobodnie, a zarazem doskonale chroni ona przed opadami deszczu. Oprócz tego świetnie tłumi dźwięki z zewnątrz, przez co dom – odwiedź stronę – wydaje się być cichszy. Więcej wiedzy pozyskasz na stronie Weinerberger

Czerwony dach

Autor: Fama PR
Źródło: Fama PR
Jednak niestety nie należy ona do najtańszych pokryć dachowych. Z tego powodu, jak interesuje nas dachówka ceramiczna cennik powinniśmy przejrzeć na samym początku, ażeby wiedzieć czego się spodziewać. Oprócz tego warto wybrać profesjonalną wycenę, aby otrzymać dokładny koszt jeszcze zanim zdecydujemy się na taki zakup. Tego typu osoba wyceni dokładnie nie tylko koszt za metr kwadratowy dachówek, lecz również koszt większych elementów, jak chociażby dachówek wentylacyjnych, jakie w dużym stopniu podrażają całą inwestycję. Następny minus to waga takiej dachówki. Trzeba upewnić się czy więźba dachowa wytrzyma jej ciężar, który potrafi dochodzić nawet do 75 kilogramów obciążenia na metrze.

Przy zakładaniu takiego poszycia pamiętajmy by użyć membrany dachowe. Jest to doskonała ochrona termoizolacyjna, która ochroni także przed zawilgoceniem. A musimy wiedzieć, iż zawilgocony dach to spora strata ciepła.