EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Wysokie zalety estetyczne, oraz techniczne cegły

Budowanie domu to wyzwanie dla tych ludzi, którzy zdecydowali pobudować własny dom. Projekt budynku zazwyczaj ustala, w której technologii powinien on zostać zbudowany. Dlatego na samym początku planowania inwestycji należy wybrać pasujący nam materiał na budowę domu.

Budowa domu

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa (Zobacz ofertę cleo polska) domu może polegać na murowaniu z cegieł, lub pustaków ceramicznych, bloczków wapniowych, betonowych i keramzytowych, z drewnianych bal, lub z wdrożeniem szkieletu drewnianego, bądź stalowego. Dobór nie jest zależny tylko od minusów i walorów technologii, ale także od zamożności własnego portfela, terminu, jaki możemy na budowę przeznaczyć, a także od tego, czy konstruować będziemy sami, czy też zatrudnimy wyspecjalizowaną brygadę.

Wydatki na surowce na ściany nośne wcale nie są tak znaczące. Jest to argument za tym, żeby decyzję z czego wymurować mury zewnętrzne podejmować nie tyle pod kątem cen samych surowców, jednak raczej profitów, które przyniesie przeznaczenie konkretnego rozstrzygnięcia.

Duże walory estetyczne, także znakomite parametry techniczne cegły sprawiają, że ekskluzywny charakter budynków coraz częściej uwidocznia oczywiście cegła. Ceny za ów materiał nie są nazbyt wysokie, biorąc pod uwagę jej długowieczność, trwałość, estetykę. Cegła nie wymaga specjalnych wydatków eksploatacyjnych, w przeciwieństwie do tynku i powłoki malarskiej, które należy odświeżać i malować co parę lat.

Niezwykle modny gatunek pokrycia dachowego to dachówki. Cena jest zależna od typu wybranego pokrycia dachowego. Obszerny wybór kształtów i kolorów sprawia, że można dowolnie zaaranżować dach, niezależnie od wyłonionego kierunku architektonicznego. Nowoczesna technika technika diamentowa Wrocław coraz bardziej niweluje różności pomiędzy dachówkami betonowymi i ceramicznymi. Kluczowe różnice dotyczą wyglądu dachówek. Różnice wizualne pomiędzy nimi widać również na gotowym dachu, bo najczęściej dachówki ceramiczne posiadają trochę inne gąsiory.

Na rynku osiągalne są dachówki w wielu odcieniach, jednak największą sławą cieszą się te tradycyjne, ceglane, brązowe, czy grafitowe. Szeroki asortyment znajdziesz na stronie Weinerberger. Wybierając zarówno zabarwienie i kształt dachówki, należy mieć na uwadze, że musi być on zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego.