EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Łazienka nowoczesna, ale niebanalna

Współczesna łazienka to nie tylko funkcje dotyczące higieny, musi mieć również właściwy styl. Zadbajmy, o to aby była nieszablonowa, prezentowała nasz styl oraz mówiła o naszej osobowości. Jak wyczarować taką przestrzeń w łazience?

Fototapety ścienne

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl

W nowoczesnych wnętrzach znaczącą rolę odgrywa podstawowe oprzyrządowanie łazienki czyli wanna bądź prysznic. Dzisiaj nadmieniona wanna czy prysznic pełnią rolę nie tylko użytkową. W panujących trendach dotyczących projektowania łazienki także ich rola uległa przekształceniu – nierzadko pełnią funkcję dekoracji. Nie służą już tylko do dbania o higienę. Ciekawe formy wyposażenia wspaniale wpisują się w potrzeby współczesnych osób, które poszukują odrobiny wrażeń estetycznych oraz relaksu dla ciała i duszy w swoich czterech kątach. Jeśli natomiast odświeżamy łazienkę a nie budujemy ją od nowa w całości, posiadana już wanna lub prysznic z kilkuletnim stażem nie przeszkodzi nam w wykreowaniu niebanalnego wnętrza.

Zamiast tradycyjnych mebli oraz klasycznego wystroju w łazience równie dobrze sprawdzają się połyskujące fronty, które optycznie powiększają przestrzeń. Barwy takie jak żółcie czy czerwienie wprowadzają pozytywną energię oraz kontrastują z pozostałymi elementami wyposażenia. Punktowe oświetlenie wydobywające się z różnych miejsc i o różnej barwie daje wiele możliwości sterowania światłem, zależnie od potrzeb i upodobań domowników bądź pory dnia. Zwróćmy uwagę, że z łazienki korzystają nie tylko domownicy, ale również goście, stąd tak istotne jest, by wystrój wnętrza miał swoje odniesienie w zainteresowaniach, bądź historii właścicieli. W taki sposób tworzy się przytulna, domowa atmosfera. Więcej na ten temat: .

Wspaniałym rozwiązaniem mogą być na przykład fototapety do łazienki. Takie fototapety do łazienki mogą przedstawiać różne obrazy, które przywodzą na myśl miłe przeżycia, lecz również mogą optycznie powiększyć przestrzeń za sprawą geometrycznych trików. W nowoczesną aranżację znakomicie wpiszą się czarno białe fototapety. Mogą to być czarno białe fototapety inspirowane podróżami. Całość można przełamać większym, drewnianym blatem, który wprowadzi dodatkowo ciepły nastrój.

fototapeten

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Wykreujmy również odpowiednio oświetlenie. Trendy w oświetleniu łazienki są interesujące, bo – trzeba przyznać – funkcjonalność rozwiązań przegrywa z dekoracyjnością lamp. Ważny jest design opraw i liczy się barwa światła. W modzie są lampy podłogowe, stołowe i biurkowe. Nie stanowią głównego źródła światła ale dodatkowe. Inne przedmioty stosowane pierwotnie w pokojach również świetnie odnajdują się w łazience – na przykład eleganckie fotele i konsole – połączmy je z lampami i modna łazienka gotowa. Sprawdź: .