EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak elegancko zaaranżować salon?

Salon jest jednym z podstawowych miejsc w każdym domu – pełni on nie wyłącznie rolę reprezentacyjną, ale również stanowi przestrzeń, w jakiej cała rodzina może razem spędzić czas. Co uczynić, aby zagwarantować temu wnętrzu wyjątkowy charakter?

aranżacja salonu

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Meble i dodatkiNa to jak widziane jest wnętrze mają wpływ w dużym stopniu meble. To właśnie one nadają całemu pomieszczeniu konkretnego stylu. Modele o łatwej formie oraz w kontrastowych kolorach to własności stylu nowoczesnego, jaki podoba się wielu osobom. Jeżeli jednak wolimy klasyczne rozwiązania, z pewnością do gustu przypadną nam konwencjonalne komody oraz regały – szczegóły na stronie-> regały przejezdne -. Warto zadbać, aby w miarę możliwości konkretne elementy aranżacji były harmonijne, w innym razie całość sprawi wrażenie nieporządku oraz nie będzie prezentowała się elegancko. Nie można zapominać też o właściwych dodatkach, które na przekór pozorom wiele potrafią odmienić w salonie. Ozdobny żyrandol, ciekawa lampa czy obrazy na ścianach to znakomite dopełnienie mebli – należy jedynie wybrać dodatki, które będą się z nimi właściwie komponowały. Intensywny kolorystycznie akcent to metoda na ożywienie całego wnętrza, a miłego charakteru nadać mu mogą zasłony lub poduszki na komfortowej kanapie – wszystko to zachęca do wypoczynku oraz spędzenia czasu w miłym gronie rodziny lub zaproszonych gości.

piękny kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
A może kominek?
Rozpalony ogień oraz bijące od niego ciepło może być przepiękną ozdobą każdego salonu – starczy tylko wybrać odpowiedni kominek, który dopełni cały wystrój. W bloku mieszkalnym ciężko będzie wybudować tradycyjne palenisko, ale jest na to rozwiązanie, dokładniej biokominki – przenieś się tutaj. Nie wytwarzają one dymu czy popiołu i chociaż emitują niewiele ciepła będą doskonałą ozdobą eleganckiego wnętrza. Paliwo do biokominka ma postać płynu bądź żelu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż tego typu dodatki można wybrać w jednym z licznych modeli, a zatem z oprawą zrobioną ze stali nierdzewnej bądź szkła – wówczas można ogień podziwiać z każdej strony. W sklepach w sprzedaży są nawet mobilne kominki, jakie można dowolnie przestawiać. By spełniały on swoje funkcje, trzeba zadbać o to, by paliwo do biokominka było wysokiej jakości i z właściwym atestem. Produkty podejrzanie niedrogie mogą być niebezpieczne w użyciu i wydzielać niemiły zapach po podpaleniu.