EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Rolety , a więc dekoracja okna w pokoju naszej pociechy

Znakomitym sposobem funkcjonalną dekorację w pokoju malca są nietypowe rolety okienne. Stawiając na idealny wzór możemy stworzyć bajkowy nastrój, a jednocześnie zwiększyć komfort zaciemniając wnętrze. W tak kolorowo zaaranżowanym wnętrzu dziecko będzie lepiej wypoczywało.

Co więcej, zaciemniając okno stworzymy bardziej komfortowe warunki do zasypiania. Oto kilka wskazówek jaką roletę wybrać w przypadku pokoiku należącego do najmłodszego domownika.

rolety

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy pamiętać, aby roleta, jaką chcemy zainstalować w pokoiku dziecka nie jedynie ładnie się prezentowała, ale również była praktyczna. Obecne to jednak nie problem. Współcześnie bowiem można kupić rolety dziecięce – sprawdź dodatkowe informacje, które znakomicie sprawdzą się nawet w pokojach najbardziej wybrednych dzieci. Nowoczesne technologie pozwalają zaprojektować na przykład roletę z wybranym przez pociechę obrazem. Rolety mogą być kolorowe oraz wykonane z pięknych materiałów. Mnogość wzorów jest wprost nieograniczona, przez co łatwo znajdziemy roletę w ulubionych motywach naszego dziecka i bez wysiłku dopasujemy dekorację okna do stylistyki reszty wyposażenia.

Firmy zapewniają rolety dziecięce – sprawdź to, które można prosto wyczyścić na oknie lub zdjąć wyprać. Roletę z tworzywa syntetycznego możemy oczyszcza za pomocą wody i bezpiecznych dla dzieci łagodnych detergentów. Jeśli natomiast wybieramy roletę z tkaniny, to powinna być ona uszyta z materiału, który można prać w 60 stopniach Celsjusza, bo wyłącznie w odpowiednio wysokiej temperaturze usuniemy bakterie oraz alergeny. Zaletą jest również niepalność tkaniny.

Z powodów bezpieczeństwa poleca się także, żeby wspomniane dekoracje stosować tylko do parapetu.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link meble stylowe producent i ciesz się opublikowanymi tam nowymi tekstami. Zapewne poszerzą one Twoją znajomość rzeczy na ów temat.

Należy też zwrócić uwagę czy w zasięgu dziecka nie zwisają sznurki, które malec mógłby pociągnąć, czy też się zaplątać się w nie. Odpowiednim rozwiązaniem może być roleta typu sprężynowego, która ma niewielki uchwyt jedynie w dolnej krawędzi.