EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak dostać się na studia architektoniczne?

Wielu ludzi marzy o studiach na kierunku architektura. Projektowanie budowli lub pomieszczeń wydaje się być bardzo interesującym i rozwijającym zajęciem. Studia na tym kierunku cieszą się stałą popularnością.

plan budowy

Kierunek architektura i urbanistyka występuje na uczelniach technicznych.

Przejdź na naszą witrynę i czytaj na stronie (https://kamieniarstwo.pl/schody-granitowe/) następne zajmujące treści na ów temat. W przypadku jakiś pytań chętnie rozwiejemy wszystkie Twe powątpiewania.

Architekturę wnętrz z kolei w większości miast można studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Żeby rozpocząć studia na kierunku architektura, należy spełnić szereg warunków. Wbrew opinii niektórych ludzi, nie jest to kierunek łatwy. Na każdy z rodzajów architektury oczekiwana jest umiejętność rysunku. O popycie na kursy o tym charakterze świadczy duża częstotliwość wpisywania w Internecie haseł typu „kursy rysunku w Krakowie”.

Studia architektoniczne na ASP

Akademie Sztuk Pięknych, jak już zostało wspomniane, najczęściej organizują kierunek architektura wnętrz. Warunki, które trzeba spełnić są odmienne niż w przypadku uczelni technicznej. Należy rzecz jasna posiadać umiejętność rysowania, będzie to jednak rysunek o charakterze bardziej artystycznym niż w przypadku egzaminu na uczelnie techniczne. W porównaniu do politechnik dużo mniejsze znaczenie mają przedmioty ścisłe, z kolei większy – na humanistyczne i historię sztuki. Architektura wnętrza ASP jest więc skierowana do tych, którzy umieją dobrze rysować, a przy tym mogą mieć kłopoty z matematyką i pozostałymi dziedzinami ścisłymi.

Architektura na politechnice

Politechniki najczęściej prowadzą kierunek o nazwie architektura i urbanistyka. Jest to tryb trwający trzy i pół roku, po którym uzyskuje się tytuł inżyniera. Następnie można udać się na studia magisterskie. Architektura na politechnice jest kierunkiem, na którym wielki nacisk kładzie się na dziedziny ścisłe i techniczne. Z tego powodu wielu studentów po niedługim czasie zmienia kierunek studiów. Umiejętność rysowania również jest niezwykle ważna, jednak jest to rysunek trochę innego rodzaju niż w przypadku ASP. Powinien on posiadać charakter techniczny, kwestie artystyczne są tutaj na drugim planie, przyda się to do robienia projektów jak . Również w tym przypadku lekcje rysunku mogą okazać się pomocne. To jest przydatne też później np. gdy przy projektach architekt używa programy do projektowania wnętrz. Należy również pamiętać o tym, że po skończeniu studiów trzeba przejść jeszcze szereg kursów, by można było zacząć pracować jako architekt.