EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Parę ciekawych wskazówek i porad i tym, w jaki sposób wybierać rolety do swojego wnętrza.

Okna można zasłaniać wieloma różnymi metodami. Do niedawna królowały klasyczne firanki i zasłony, aktualnie klienci wybierają coraz chętniej jakieś inne rozwiązania, na przykład rolety. Ich popularność bardzo szybko rośnie, również z tego powodu, że od całkiem niedawna można je nadrukowywać swoimi wzorami. Coraz więcej firm oferuje możliwość wydrukowania czegoś własnego, czy to będzie zdjęcie, czy jakiś motyw, ceny takich usług nie są jakoś bardzo wysokie, więc trudno się dziwić, że rolety drukowane zdobywają taką popularność na rynku.

Bambusowe rolety okienne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna sam wydruk jest istotny, stanowiąc interesujący ozdobny element, lecz same rolety mają sporo zalet, i nawet w wersji standardowej są chętnie kupowane. Samo ich działanie polega na tym, że w górnej części okiennicy przymocowany jest nawijający mechanizm z rolką tkaniny. Przez jego opuszczanie okno będzie przysłonięte, a jeśli materiał zostanie podniesiony, to do wnętrza wpadać będzie więcej światła i w środku będzie po prostu jaśniej – .

Rolety oferowane są w dużej ilości modeli i odmian. Najbardziej popularne są oczywiście klasyczne rolety, do standardowych okien prostokątnych. Jednak nie ma problemu, aby je instalować również przy oknach znajdujących się pod skosem, na przykład na poddaszach, czy nawet całkowicie poziomych – odpowiednie mechanizmy będą również pozwalać na takie zastosowanie. Natomiast mechanizmy różnią się w zależności od firmy wykonaniem i wyglądem, jednak klienci z reguły zbytniej uwagi na to nie zwracają, przede wszystkim się skupiając na wybraniu materiału zasłaniającego.

Powyższy interesujący fakt (https://rybaczowkarutka.pl/domowa-kuchnia) tworzyliśmy dla Ciebie niezwykle skrupulatnie. Sądzimy, że Ci się spodoba i wejdziesz na naszą nową stronę.

Fotorolety w salonie

Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl
O tym, że można na nich wydrukować wszystko co się będzie chciało już było wspominane, lecz istotne są również grubość i przezroczystość zastosowanej tkaniny. Od tego zależała bowiem będzie ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a tym samym możliwość otrzymania odpowiedniego stopnia zaciemnienia. Niektóre z materiałów dodatkowo są pokryte specjalną warstwą odbijającą słoneczne promienie, przez co w środku nawet w upalniejsze dni nie będzie gorąco – Fivaro.