EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak dbać o stan technicznych hal produkcyjnych, aby maszyny działały bezawaryjnie, a robotnicy nie narzekali na swoje zdrowie

Całodzienna praca na hali montażowej jest dla części robotników spełnieniem marzeń. Dopasowywanie, a następnie łączenie poszczególnych części wymaga anielskiej cierpliwości, zaangażowania, a nierzadko również siły fizycznej. Kto pracuje jako spawacz, ten często kaszle niczym gruźlik, gdyż hale w ogóle nie są przystosowane do europejskich standardów. Jedną z najgorszych bolączek jest rzecz jasna stary sprzęt, jak również brak wentylacji. Spawacze z kilkunastoletnim doświadczeniem codziennie wypijają choćby szklankę mleka, które w jakimś stopniu ma odtruć organizm. Jednak w rzeczywistości o zdrowie pracowników powinni zatroszczyć się nade wszystko sami szefowie, a już oni z pewnością mają większe możliwości.

W halach, gdzie obróbce są poddawane stalowe elementy powinna zostać zamontowana wentylacja, a szczególną uwagę należy zwrócić na filtry do wentylacji, ponieważ od ich jakości zależy czystość powietrza. Wspomniane filtry muszą oczywiście posiadać określone certyfikaty, a sam wybór konkretnych modeli ma być dobrze przemyślany. Poza tym należy też pamiętać, że czyste powietrze bywa potrzebne nie tylko pracownikom, ale i samym urządzeniom znajdującym się w halach, więc doskonale działająca wentylacja staje się podstawą.

wentylacja

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska

Bodajże największym wrogiem pracowników fizycznych bywa wszechobecny pył, który bez trudu wbija się również w ubrania robocze.

Jeśli rzuciłeś okiem na opublikowane w tym serwisie teksty, to dodatkowo zerknij na opracowanie (https://www.arapneumatik.pl/k-43-ssawki-przyssawki-chwytaki-prozniowe), które też niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Z tego powodu tak zamontowanie odpowiednich filtrów, jak regularny i całościowy przegląd instalacji są tak ważnymi czynnościami. Filtry do wentylacji zatrzymują tryliony mikroskopijnych cząstek, więc nie trzeba być specjalistą, żeby wiedzieć, że wraz z upływem dni w absolutnie naturalny sposób się zużywają.

Jeśli żywo pasjonuje Cię prezentowana w tym tekście sprawa, to dodatkowo zobacz ofertę na stronie. Na pewno odnajdziesz w niej coś atrakcyjnego dla siebie.

A wytwórcy wspomnianych filtrów podają informację, ile miesięcy konkretny model można eksploatować.

Sporo miejsca poświęciliśmy tutaj poprawie czystości powietrza w pomieszczeniach montażowych, jednakże trzeba pamiętać także o konserwacji samych sprzętów. Na przykład, możemy tutaj wspomnieć o tych sprzętach, które są w stanie działać tylko dzięki mniej lub bardziej złożonym układom hydraulicznym. Tymczasem te też mają być poddawane regularnej konserwacji. Obowiązkowo należy zgromadzić na regałach magazynu filtry hydrauliczne, bo ich wymiana w znacznym stopniu przedłuża żywotność danej maszyny. Wspomniane filtry oczyszczają płyn, który mieści się we wnętrzu sprzętów hydraulicznych, przez co przyczyniają się też do sprawniejszego ich działania. Sprzedawcy oferują pełny asortyment artykułów filtracyjnych, zatem nikt nie powinien mieć trudności z kupnem poszukiwanego towaru.