EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak bezpieczne zakupić nowe mieszkanie? Na co zwracać uwagę? Co jest w tej dziedzinie najbardziej ważne?

Jak planujemy zakupić mieszkanie to zawsze musimy pamiętać o wielu istotnych kwestiach, dzięki jakim uda nam się je kupić bez jakichś komplikacji. Zwłaszcza odnosi się to do sytuacji, jak pragniemy zakupić mieszkanie, jakie jest jeszcze w budowie. Zanim podpiszemy umowę z deweloperem najkorzystniej dowiedzieć się o najważniejszych sprawach.

malowidło - dom

Autor: Alejandro
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno trzeba pamiętać, że gdy powierzamy pieniądze firmie deweloperskiej to trochę ryzykujemy. Musimy więc liczyć się z tym, iż firma zbankrutuje, a my stracimy oszczędności, jakie włożymy w wybudowanie naszego domu.

Bardzo zalecamy ten portal wszystkim, którzy bez efektów poszukują materiałów o analogicznej problematyce i które są równie niebanalne. Kliknij i sprawdź.

Z pewnością w jeszcze mniej komfortowej sytuacji są osoby, które wezmą na nią kredyt, bo z mieszkania nic nie będzie, zaś spłacenia zostanie wielki dług. Tak więc nowe mieszkania są bardzo zachęcające i to nie zadziwia, ale kupować musimy z głową i w tym wypadku nie istnieją żadne wątpliwości- sprawdź .

fotka - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Całe szczęście jednakże bankructwa w branży deweloperskiej nie są powszechne, to raczej pewne przypadki, o których mówi się dużo w mediach. Z tego względu też może stworzyć się fałszywy obraz, jakby za każdym razem miało coś się stać. Jednakże takiego ryzyka nie można wykluczyć i zawsze powinniśmy być uważni, szczególnie, że sprzedaż mieszkań w tym segmencie rynku jest dosyć powszechna- polecamy sprzedaż mieszkań tutaj. Z pewnością ryzyko stracenia wpłaconych za mieszkanie pieniędzy można pomniejszyć, ponieważ od pewnego czasu obowiązują przepisy, które chronią nabywcę lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Tego rodzaju przepisy zobowiązują deweloperów do założenia w banku rachunku powierniczego, na który powinny trafiać pieniądze każdego jaki nabywa mieszkanie (zobacz ważny link) jeszcze na etapie budowy.

Jeżeli planujemy mieć spokój najkorzystniej odnaleźć inwestycję z rachunkiem zamkniętym. Po wpłacone przez nas oszczędności deweloper sięgnie dopiero wtedy, jak już będzie zawarty akt notarialny przenoszący na nas własność mieszkania. To tak naprawdę znaczy, że deweloper musiałby finansować budowę samodzielnie albo przy pomocy kredytu. Może być jednak też tak, iż rachunek będziemy mieć otwarty, nie zamknięty. W tej sytuacji bank wypłaci deweloperowi gromadzone na nim pieniądze, jak roboty postępują. Niestety, tego rodzaju rachunek nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa, tak więc lepiej wybierać dewelopera, jaki zaoferuje nam rachunek zamknięty.