EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Odbiór mieszkania bywa tak ważną sprawą, że nie wolno wizyty u dewelopera odkładać na ostatnią chwilę

Nowe mieszkanie bywa obiektem marzeń wielu młodych par. Chociaż nie wszystkich stać na takie luksusy, to rynek deweloperski w dalszym ciągu się rozwija. Zanim jednak niedoszli posiadacze otrzymają do rąk klucze, muszą dopełnić wszystkich formalności. Jak się jednak okazuje, kwestia tych formalności bywa o wiele bardziej skomplikowana, niż należałoby twierdzić. Wedle porzekadła, im głębiej w las, tym więcej drzew.

mieszkanie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania od deweloperaPrzypatrzmy się zatem z bliska niektórym aspektom połączonych z oddaniem świeżo wybudowanych lokali mieszkalnych do użytku. Odbiór mieszkania kojarzy się nam przede wszystkim z sytuacją, kiedy weryfikujemy stan, w jakim pozostaje mieszkanie. Nikt przecież nie pragnie kupować kota w worku, co nawiasem mówiąc, jest jak najbardziej zrozumiałym działaniem. Na początku należy zobaczyć, czy ściany są w dobrym stanie, tzn. czy gładź jest równo położona. A to najlepiej sprawdzić w nocy, przy świetle żarówki. Warto również przeprowadzić kontrolę tych z pozoru najmniej awaryjnych części, czyli np.

Podobnie niebanalne publikacje odnoszące się do omawianej problematyki przeczytasz tutaj – zobacz więcej w tym artykule (http://wuko-poznan.pl/). Przeanalizujesz taką kwestię od innej strony.

choćby to, czy w gniazdkach elektrycznych jest prąd. Tak czy inaczej odbiór mieszkania pozostaje niezwykle ważną kwestią, której nie trzeba spychać na dalszy plan.Odbiór mieszkania od dewelopera to identyczny temat, więc i w tym przypadku obowiązują rzeczone w poprzednim akapicie zasady postępowania. Żeby w przyszłości niczego nie żałować, rozsądniej na spotkanie z deweloperem pójść przynajmniej we dwie osoby – w końcu dwie pary oczu zauważą więcej szczegółów niż jedna.

Zainteresował Cię ten tekst? Zajrzyj więc do kolejnego zagadnienia i czytaj dużo o interesujących Cię kwestiach.

A skrupulatność pozostaje w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Jeżeli protokół odbioru zostanie już ratyfikowany, to zgłoszenie możliwych reklamacji, czyli awarii, bywa sprawą niemożliwą.

blok

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania w Warszawie
Dla wybranych osób odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest na tyle ważny, że zaplanowane spotkanie na pewno się nieco wydłuży. Jeśli niedoszły właściciel ma hopla na punkcie szczegółów, to na wizytę przyjedzie ze skrzynką narzędzi. I właściwie nic w tym zaskakującego, ponieważ w końcu jest to odbiór techniczny. A jakie sprzęty zabrać ze sobą? Najkorzystniej poziomicę. Dzięki niej możemy skontrolowaćzweryfikować to, czy ściany są prosto postawione bądź czy tynki są równe. Sporą uwagę należałoby przywiązać do posadzki. Jeśli panele będą źle zamontowane, to przyszli posiadacze M3 będą mieć wielkie kłopoty z ustawieniem szaf – różnica poziomów sprawi, że np. szufladki bądź drzwi nie będą się domykać. Więcej informacji: sprawdź na stronie