EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Budynki na miarę obecnych czasów

Każdy dobrze wie, że w obecnych czasach najlepsze jest to, co jest w stanie wyręczyć nas w paru rzeczach. Dlatego uwielbiamy smartfony, za to, że są w stanie przypomnieć nam o wszystkim. Lubimy nasze skrzynki mailowe, bo wysyłają automatycznie odpowiedzi na maile. Lubimy rozwiązania, które pozwalają nam na oszczędzanie czasu. Obecnie nawet możemy mieć inteligentne domy. Cóż to takiego, te inteligentne domy?

inteligentne instalacje

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż dom, który jest domem inteligentnym ma wbudowane instalacje, które pomagają za pomocą jednego przycisku zrobić wiele rzeczy. Na przykład wciskamy przycisk i rolety się podnoszą, gasną światła i i zaczyna się robić kawa w ekspresie, a przy okazji włącza radio. To plusy życia w inteligentnym domu. Do tego dochodzi na przykład włączanie świateł na zewnątrz domu i odpowiedniej kombinacji świateł w mieszkaniu. Możemy też zaprogramować wszystko tak, żeby w kilka chwil dom był gotowy na przyjęcie gości. Np. uchylenie okna – przenieś mnie do strony – w pokoju dziennym, zmiana oświetlenia, odpalenie żwawej muzyki i zminimalizowanie temperatury w pomieszczeniu. Dobrze dla własnej wygody korzystać z takich rozwiązań. Powinniśmy w to zainwestować, bo zyskamy pewność, że nawet, kiedy będziemy na wczasach to na bank wszystkie okna i drzwi zostaną zamknięte i w ustalonym czasie będą włączały się światła, by wydawało się, że ktoś jest w domu. Wiadomo to dobry odstraszacz potencjalnych złodziejaszków.

Rozwiązania stosowane w nowoczesnych budynkach

Sporo osób twierdzi, że niektóre rozwiązania w domach są realne tylko na filmach. Wydaje nam się, że część opcji obserwowanych w TV to komputerowa robota. I owszem mamy rację, komputerowa, ale niezmyślona, a całkiem realna. Musimy posiadać właściwie zaprogramowaną instalację w naszym domu. Nie trzeba budować nowego domu możemy po prostu przez zamontowanie inteligentne instalacje zupełnie odmienić nasze codzienne życie. Inteligentna instalacja elektryczna i podłączenie do niej wybranych czujników pozwala na świetne rozwiązania w domu.

Możemy za pomocą jednego przycisku pozapalać światła na werandzie, uchylić drzwi, zagotować wodę na kawę i odpalić muzykę. W taki sposób w jedną sekundę robimy to, co nam samym zajęłoby parę lub kilkanaście minut. A w tym czasie np. można wziąć się za przygotowanie czegoś do przekąszenia dla gości.

Źródło: Andrew Lucas – domowe sale kinowe