Jakie parametry powinien posiadać kominek jeżeli planuje się go użyć jako główne źródło ogrzewania.

Kominki są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym do ogrzewania domów, obecnie w większości nowych projektów jest na nie przewidziane odpowiednie miejsce.
wkłady kominkowe wrocław
Źródło: pixabay.com


Projekt Virgo II
Autor: www.dobredomy.pl
Źródło: www.dobredomy.pl


tworzywo
Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com


Jak okazuje się w praktyce, kominki mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne centralne ogrzewanie albo być stanowić jego świetne uzupełnienie. Są one naprawdę ekologiczne, podczas spalania emitują dużo mniej niebezpiecznych związków niż tradycyjne węglowe piece - (producent piecy co). Dużą rolę ma również funkcja dekoracyjna - kominki Oleśnica w wielu przypadkach są głównym Wyposażeniem salonów oraz miejscem, przy którym spotyka się cała rodzina. Z tego też powodu wybierając kominek należy zwrócić uwagę na dwie ważne sprawy, to znaczy rodzaj wkładu oraz wygląd. Od tego będzie bowiem zależało, jak kominek będzie wyglądał i jak duże będzie miał możliwości użytkowe.


Żeby kominek mógł służyć jako podstawowe źródło grzania, to powinien mieć odpowiednie parametry. Wkłady kominkowe Wrocław oferowane są w paru różnych odmianach, które się różnią okresem trzymania żaru. Im czas ten będzie dłuższy, tym dany kominek sprawdzi się lepiej w takiej roli. Ważna będzie również sprawność zamontowanego wkładu, powinna ona wynosić minimum siedemdziesiąt procent, a także moc maksymalna. Jeżeli kominek będzie używany do palenia raz na jakiś czas, to nie musi ona być duża, natomiast w przypadku ogrzewania trzeba ją dobrać tak, żeby układ dął sobie radę z całym budynkiem.
W tym celu warto się skontaktować z jakąś doświadczoną firmą instalującą kominki i poprosić ją o pomoc w policzeniu wszystkiego, można wtedy uniknąć kosztownej pomyłki.