Jakie parametry powinien posiadać kominek jeżeli planuje się go użyć jako główne źródło ogrzewania.

Kominki są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym do ogrzewania domów, obecnie w większości nowych projektów jest na nie przewidziane odpowiednie miejsce.


wkłady kominkowe wrocław
Źródło: pixabay.com
Projekt Virgo II
Autor: www.dobredomy.pl
Źródło: www.dobredomy.pl


tworzywo
Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com


Jak okazuje się w praktyce, kominki mogą z powodzeniem zastępować tradycyjne centralne ogrzewanie albo być stanowić jego świetne uzupełnienie. Są one naprawdę ekologiczne, podczas spalania emitują dużo mniej niebezpiecznych związków niż tradycyjne węglowe piece. Dużą rolę ma również funkcja dekoracyjna - kominki Oleśnica w wielu przypadkach są głównym Wyposażeniem salonów oraz miejscem, przy którym spotyka się cała rodzina. Z tego też powodu wybierając kominek należy zwrócić uwagę na dwie ważne sprawy, to znaczy rodzaj wkładu oraz wygląd. Od tego będzie bowiem zależało, jak kominek będzie wyglądał i jak duże będzie miał możliwości użytkowe.


Żeby kominek mógł służyć jako podstawowe źródło grzania, to powinien mieć odpowiednie parametry. Wkłady kominkowe Wrocław oferowane są w paru różnych odmianach, które się różnią okresem trzymania żaru. Im czas ten będzie dłuższy, tym dany kominek sprawdzi się lepiej w takiej roli. Ważna będzie również sprawność zamontowanego wkładu, powinna ona wynosić minimum siedemdziesiąt procent, a także moc maksymalna. Jeżeli kominek będzie używany do palenia raz na jakiś czas, to nie musi ona być duża, natomiast w przypadku ogrzewania trzeba ją dobrać tak, żeby układ dął sobie radę z całym budynkiem.


W tym celu warto się skontaktować z jakąś doświadczoną firmą instalującą kominki i poprosić ją o pomoc w policzeniu wszystkiego, można wtedy uniknąć kosztownej pomyłki.