Rób oszczędności w instytucji gdzie potrafisz

Jeżeli jesteś szefem firmy specjalistycznej i zatrudniasz kilku specjalistów sprawdź, w których obszarach da się zaoszczędzić. Bywają zadania, które wymagają specjalistów, jakich nie posiadamy w przedsiębiorstwie.
Taśma produkcyjna
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com


Warto wówczas korzystać z pracowniczego leasingu.


mieszkanie - obrazek
Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Leasing pracowników to wynajmowanie pracowników na określony czas z innej firmy. Jeżeli aktualnie mamy zapotrzebowanie na konkretne, specjalistyczne usługi, można poprosić pracownika innej firmy, wówczas wszyscy będą usatysfakcjonowani. Musimy oczywiście pozyskać zezwolenie od pracowników na takie tymczasowe przejście w nasze dłonie. W umowie należy zawrzeć rzecz jasna także okres na który pracownik przechodzi do innej firmy, rodzaj wykonywanej pracy a także inne szczegóły. By leasing pracowniczy mógł w ogóle dojść do skutku instytucja macierzysta musi udzielić pracownikom bezpłatnego urlopu na czas obowiązywania nowo zawartej umowy.


Do wykonywania określonych typów zadań potrzebujemy mieć uprawnienia. Jeżeli nasi pracownicy ich nie posiadają, przydatny będzie leasing pracowniczy. Jeśli chcemy na przykład wykonać elektromontaż, prace budowlane (zobacz izokliny) czy spawalnicze, w naszej firmie, ale nie mamy odpowiednich pracowników, warto ich wynająć na naszych zasadach. Zdecydujmy się na firmę godną uwagi, aby pracownicy z powodzeniem wykonywali powierzone im działania. W takiego rodzaju pracach niezbędna jest bowiem dbałość o detale oraz zachowanie wszelakich norm higieny pracy. Popytajmy pośród innych przedsiębiorców, może ktoś zna firmę godną uwagi.


Leasing jest aktualnie popularny, ponieważ nie ma instytucji specjalizujących się we wszystkich dziedzinach. Dodatkowo każdej instytucji czasami brakuje pracowników, kiedy dotychczas zatrudnieni odchodzą na długie urlopy macierzyńskie.