Zakupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego? Sprawdź, co Cię czeka i co powinieneś zrobić aby doprowadzić je do jak najfajniejszego stanu!

Zakup mieszkania to zdecydowanie poważna decyzja, od której wiele zależy. Nie da się ukryć, że aktualnie mieszkania są dość drogie, a więc nic nadzwyczajnego, iż praktycznie każdy poszukuje różnego typu oszczędności - jednym z tych pomysłów jest zakup mieszkania z rynku wtórnego do generalnego remontu.
W takich przypadkach zwykle koszt całego mieszkania jest o wiele mniejszy, sprawdź jednak, co dokładnie czeka Cię po kupni tego typu mieszkania (i ich odbiór - http://www.odbiorylokali.pl/).


Formalności


prąd
Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com


Decydując się na kupno mieszkania z rynku wtórnego oczywiście musisz pomyśleć o różnego rodzaju formalnościach. Przykładowo powinieneś sprawdzić, czy mieszkanie nie jest obciążone jakimiś wierzytelnościami, a dodatkowo czy nie ma tam dzikich lokatorów. Zanim policzysz, o ile tańszy będzie remont starego mieszkania (nowe mieszkania bielsko biała) niż zakup nowego, pamiętaj, że do ceny kupna mieszkania z rynku wtórnego trzeba doliczyć jeszcze podatek, którego nie zapłacisz w przypadku zakupu mieszkania prosto od dewelopera. Jeśli mimo tego zdecydujesz się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, wówczas musisz zacząć myśleć o remoncie.


Odnowienie mieszkania


klimatyzatory
Źródło: http://www.aleklima.pl/


Remont to oczywiście wielkie wyzwanie.
Jeśli już masz na oku konkretne mieszkanie do zakupu, wówczas powinieneś zarezerwować już ekipę budowlaną - najlepsi fachowcy mają pozajmowane terminy nawet z półrocznym wyprzedzeniem! Jeżeli masz kogoś bliskiego, kto zna się na budownictwie, wówczas możesz poprosić go o pomoc, jeśli jednak nie znasz akurat nikogo takiego, wówczas z pewnością będziesz musieć zatrudnić fachowca do pilnowania wykonawców. W dodatku zaoszczędzone przy zakupie mieszkania pieniądze możesz przeznaczyć na projektanta - dzięki niemu Twe mieszkanie na pewno nabierze fantastycznego charakteru.