studia

W każdym roku są trzy etapy. Jest miejsce dla dzieciństwa, dojrzewania i dorosłości. Na czym to polega i sprawdź, jaki jest teraz okres?

marina - Wnętrza
Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Miesiąc październik to czas w roku, gdy na studia wracają studenci. To również czas, gdy już definitywnie kończą się wakacje. Nawet, jak przesunęliśmy sobie celebrowanie lata na miesiąc wrzesień i wyjechaliśmy gdzieś w tym miesiącu, to już w październiku niestety musimy powrócić do realności.

Jak można zostać geodetą?

geodezja wrocław
Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
Mierniczy przede wszystkim trudni się mierzeniem gruntów, a jego praca jest niezbędna przy wytyczaniu planów ulic,budów. Nieważne, w którym mieście działa geodeta wrocław czy inne miasto zobowiązuje, aby potrafił również dokonywać pomiarów pod wszystkie mechanizmy umieszczone pod powierzchnią ziemi. Każde pomiary muszą być precyzyjne i rzecz jasna, że miarodajne, ponieważ każdy zapis mierniczego będzie umieszczony w księdze wieczystej konkretnej nieruchomości.

Żeby zostać rzeczoznawcą majątkowym trzeba przejść ciężką i długą drogę

listowna oferta o pracę
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
By wykonywać niektóre zawody trzeba mieć pozwolenie właściwego ministerstwa. Do tych należy rzeczoznawca majątkowy, jaki żeby działaś w zawodzie wymaga licencji i wpisu do krajowego rejestru przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Trudna profesja tłumacza przysięgłego

tłumaczenie
Wydawać by się mogło, że poznanie do głębi jakiegoś języka – czy to od jego strony formalnej, czy w wyższym stopniu „slangowej”, będzie podstawą w wypadku zajęcia tłumacza. Dodatkowo powinien on znać konteksty kulturowe, które gwarantują uchwycenie idiomów lub bardziej regionalnych odmian języka.

Jak dostać się na studia architektoniczne?

plan-domu
Wiele osób myśli o studiowaniu na uczelni wyższej na kierunku architektonicznym. Projektowanie domów czy wnętrz zdaje się być bardzo ciekawym i inspirującym zawodem. Studia na tym kierunku cieszą się dużą popularnością.
Syndicate content