kraj

Co to jest MiLoG i jak on w praktyce funkcjonuje?

malowanie
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Od jakiegoś okresu funkcjonuje na obszarze RFN pewna kontrowersyjna ustawa dotycząca płacy minimalnej. Swoimi przepisami dotyka zwłaszcza przewoźników z branży spedycyjnej oraz tyczy się wielkości ich płacy w czasie ich pobytu u naszego zachodniego sąsiada.


Wg takiej federalnej ustawy na terenie Niemiec funkcjonuje ustalona stawka godzinowa.

XXI wiek to czas, gdy w naszych domach pojawia się sztuczna inteligencja panująca nad naszą posiadłością

inteligentne mieszkanie kraków
Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze 40 lat wstecz filmy o zautomatyzowanych domostwach były rozpatrywane w gatunku fantastyki naukowej. Dziś powoli stają się już normą. W krajach starej Unii szybciej aniżeli u nas, ale również w naszym kraju od pewnego czasu tak projektuje się niektóre osiedla.


Jeśli inwestor chce zaprojektować swoje osiedle tak, żeby spełniało ono najwyższe normy, to musi podumać o automatyce w branży budowlanej.

Jak wybudować nowy dom i nie zwariować? Wskazówki dla nowicjuszy

dekarstwo wrocław; elewacje dolnośląskie
Autor: Traveltipy
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa nowego domu to z jednej strony niewątpliwie wielka frajda, z drugiej zaś sporo obowiązków - jeśli pozwolisz, żeby sprawy wymknęły Ci się spod kontroli, zazwyczaj kończy się to prawdziwą katastrofą.

Czym a także kiedy docieplać zewnętrzne ściany domu?

ocieplanie budynków pianką
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od termoizolacyjnych parametrów ścian, ich powierzchni a także rodzaju nagrzewania domku, z domku może uciekać ciepło warte parę tysięcy złotych każdego roku.

Dbajmy o umiejętne otynkowanie własnych ścian!

Tynk z fakturą
Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
Eleganckie ściany to jakby nie patrzeć podstawa. W żadnym razie nie możemy zatem nie dbać o prawidłowe ich otynkowanie. Bardzo często tynkujemy na własną rękę, przecież w dalszym ciągu duża część facetów w naszym kraju to tzw. złote rączki, lecz z pewnością dosyć często sytuacja jest taka, że co prawda mamy pozytywne intencje, ale najzwyczajniej jesteśmy słabymi tynkarzami. Trudno się obrażać - przecież tylko wielce doświadczony specjalista umiejętnie wykona tynk zewnętrzny oraz wewnętrzny.

Innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem emulsji asfaltowych

przemysł - wyobrażenie
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W jakich przypadkach emulsje asfaltowe powinny być wykorzystane na drogach? Jakie korzyści niesie ich wykorzystanie? Poniżej omawiamy krótko te aspekty.


Już od paru lat obserwujemy rosnące wymagania pod względem jakości nowych dróg, ale również ich odpowiedniego utrzymania.

Szczególne części używane w strukturach budowlanych

oszczędności
Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek budowlany bez wątpienia jest jednym z ważniejszych w państwie. Składają się na niego rozliczne przemysły powiązane z budową maszyn lub wyrobem poszczególnych elementów i towarów budowlanych.

Masz pracę za granicą? Zobacz, jak niedrogo i sprawnie się tam udać!

Egipt
Autor: Dennis Burlingham
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie możesz znaleźć żadnej fajnej roboty w Polsce, na pewno niejeden raz już zastanawiałeś się nad faktem, czy nie przeprowadzić się za granicę.

Kilka istotnych informacji na temat tego, jak sprawnie importować różne towary z krajów azjatyckich.

Azja
Źródło: pixabay
Aktualnie świat nasz otacza jedna wielka pajęczyna handlowych szlaków. Aktualnie nie ma żadnego problemu, żeby kupić coś w dalekiej Azji, opłacić przesyłkę i po jakimś okresie czasu otrzymać zamówienie. W kraju nadawcy wszystko będzie bezpiecznie zapakowane do kontenera, następnie załadowane na statek i na koniec dostarczone do portu docelowego, gdzie odbędzie się rozładunek. Aktualnie przewozami kontenerów z Azji do Europy czy Ameryki zajmują się wielkie statki, zwane także kontenerowcami. Największe z nich osiągają długość około 400 metrów i potrafią jednorazowo zabrać na pokład blisko dwadzieścia tysięcy TEU. Między najważniejszymi portami na świecie transport drobnicowy korzysta właśnie z tak dużych statków, za to transportem kontenerów już po rozładunku zajmują się mniejsze kontenerowce, o ładowności kilku tysięcy jednostek. Tym sposobem kontenery pokonują coraz mniej pojemnymi statkami duży fragment drogi do miejsca docelowego, ostatni fragment trasy spędzając albo na tirze, albo na kolejowym wagonie.

Jeżeli chcemy zmienić dostarczyciela gazu, to opłaca się skorzystać z porównywarki cen.

worek na śmieci
Jeżeli pragniemy przekonać się, jakie są ceny dostarczania paliwa gazowego do mieszkania, to świetnym pomysłem będzie znalezienie specjalnej porównywarki, która nam to umożliwi.
Syndicate content