kraj

XXI wiek to czas, gdy w naszych domach pojawia się sztuczna inteligencja panująca nad naszą posiadłością

inteligentne mieszkanie kraków
Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze 40 lat wstecz filmy o zautomatyzowanych domostwach były rozpatrywane w gatunku fantastyki naukowej. Dziś powoli stają się już normą. W krajach starej Unii szybciej aniżeli u nas, ale również w naszym kraju od pewnego czasu tak projektuje się niektóre osiedla.


Jeśli inwestor chce zaprojektować swoje osiedle tak, żeby spełniało ono najwyższe normy, to musi podumać o automatyce w branży budowlanej.

Jak wybudować nowy dom i nie zwariować? Wskazówki dla nowicjuszy

dekarstwo wrocław; elewacje dolnośląskie
Autor: Traveltipy
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa nowego domu to z jednej strony bez wątpliwości ogromna satysfakcja, z drugiej zaś wiele obowiązków - jeżeli pozwolisz, żeby sprawy wymknęły Ci się spod kontroli, zwykle kończy się to ogromną katastrofą.

Czym a także kiedy docieplać zewnętrzne ściany domu?

ocieplanie budynków pianką
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od termoizolacyjnych parametrów ścian, ich nawierzchni a także rodzaju nagrzewania budynku, z budynku uciekać może ciepełko warte kilka tysięcy złotych każdego roku.

Dbajmy o umiejętne otynkowanie własnych ścian!

Tynk z fakturą
Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
Piękne ściany to jakby nie patrzeć coś bardzo ważnego. W żadnym razie nie powinniśmy w takim razie nie dbać o odpowiednie ich otynkowanie. Bardzo często tynkujemy samodzielnie, przecież nadal znaczna część polskich facetów to tzw. złote rączki, lecz na pewno dosyć często sytuacja jest taka, że co prawda mamy pozytywne intencje, lecz najzwyczajniej jesteśmy kiepskimi tynkarzami. Trudno się obrażać - w końcu tylko wielce doświadczony fachura umiejętnie wykona tynk zewnętrzny oraz wewnętrzny.

Innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem emulsji asfaltowych

przemysł - wyobrażenie
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W jakich przypadkach emulsje asfaltowe mogą być stosowane na drogach? Jakie korzyści daje ich wykorzystanie? W tym artykule omawiamy krótko te zagadnienia.


Już od paru lat można zaobserwować zwiększające się wymagania względem jakości dróg oddawanych do użytku, ale także ich odpowiedniego utrzymania.

Szczególne części używane w strukturach budowlanych

oszczędności
Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek budowlany niewątpliwie jest jednym z istotniejszych w kraju. Składają się na niego rozmaite przemysły połączone z budową maszyn czy też produkcją poszczególnych elementów i artykułów budowlanych.

Masz pracę za granicą? Zobacz, jak niedrogo i sprawnie się tam udać!

Egipt
Autor: Dennis Burlingham
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie możesz znaleźć żadnej fajnej pracy w Polsce, bez wątpliwości niejeden raz już zastanawiałeś się nad faktem, czy nie przeprowadzić się za granicę.

Kilka istotnych informacji na temat tego, jak sprawnie importować różne towary z krajów azjatyckich.

Azja
Źródło: pixabay
Aktualnie świat nasz oplata jedna ogromna pajęczyna szlaków handlowych. Obecnie nie ma żadnych problemów, żeby kupić coś w dalekiej Azji, opłacić przesyłkę i po jakimś okresie czasu otrzymać zamówienie. W kraju nadawcy wszystko zostanie odpowiednio zapakowane do kontenera, następnie załadowane na statek i na zakończenie dostarczone do docelowego portu, gdzie odbędzie się rozładunek. Aktualnie przewozami kontenerów z Azji do Europy czy Ameryki zajmują się ogromne statki, zwane także kontenerowcami. Te największe osiągają długość około czterystu metrów i potrafią jednorazowo zabrać do ładowni prawie 20 tysięcy jednostek. Między najważniejszymi portami świata transport drobnicowy korzysta właśnie z tak pojemnych statków, natomiast transportem kontenerów już po rozładunku będą się zajmować mniejsze kontenerowce, mające ładowność paru tysięcy jednostek. Dzięki temu kontenery pokonują coraz mniejszymi statkami większą część drogi do miejsca docelowego, ostatnią część trasy przebywając albo na tirze, albo na wagonie kolejowym.

Jeżeli chcemy zmienić dostarczyciela gazu, to opłaca się skorzystać z porównywarki cen.

worek na śmieci
Jeśli chcemy dowiedzieć się, jakie są ceny dostarczania gazu do domu, to świetnym rozwiązaniem może być znalezienie specjalnej porównywarki, która nam to umożliwi.

Instalacje gazowe potrafią zostać montowane w rozmaitych pomieszczeniach domowych i gospodarczych i w rozmaitych budynkach użyteczności publicznej.

rynek
Źródło: pixabay.com
Trzeba przecież pamiętać, że gaz będzie takim surowcem, jaki potrafi zostać wykorzystywany do ogrzewania i podgrzewania. Dlatego będzie on dostarczany do tak mnóstwa różnych budynków.


Poza tym gaz jest bardzo wygodny w obsłudze, ponieważ starczy go uruchomić za pomocą odpowiedniego pokrętła albo guzika żeby móc z niego korzystać.
Syndicate content