kraj

Co to jest MiLoG i jak on w praktyce funkcjonuje?

malowanie
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Od jakiegoś okresu funkcjonuje na obszarze RFN pewna kontrowersyjna ustawa dotycząca płacy minimalnej. Swoimi przepisami dotyka zwłaszcza przewoźników z branży spedycyjnej oraz tyczy się wielkości ich płacy w czasie ich pobytu u naszego zachodniego sąsiada.


Wg takiej federalnej ustawy na terenie Niemiec funkcjonuje ustalona stawka godzinowa.

XXI wiek to czas, gdy w naszych domach pojawia się sztuczna inteligencja panująca nad naszą posiadłością

inteligentne mieszkanie kraków
Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze 40 lat wstecz filmy o zautomatyzowanych domostwach były rozpatrywane w gatunku fantastyki naukowej. Dziś powoli stają się już normą. W krajach starej Unii szybciej aniżeli u nas, ale również w naszym kraju od pewnego czasu tak projektuje się niektóre osiedla.


Jeśli inwestor chce zaprojektować swoje osiedle tak, żeby spełniało ono najwyższe normy, to musi podumać o automatyce w branży budowlanej.

Jak wybudować nowy dom i nie zwariować? Wskazówki dla nowicjuszy

dekarstwo wrocław; elewacje dolnośląskie
Autor: Traveltipy
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa nowego domu to z jednej strony bez wątpliwości ogromna satysfakcja, z drugiej zaś wiele obowiązków - jeżeli pozwolisz, żeby sprawy wymknęły Ci się spod kontroli, zwykle kończy się to ogromną katastrofą.

Czym a także kiedy docieplać zewnętrzne ściany domu?

ocieplanie budynków pianką
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od termoizolacyjnych parametrów ścian, ich nawierzchni a także rodzaju nagrzewania budynku, z budynku uciekać może ciepełko warte kilka tysięcy złotych każdego roku.

Dbajmy o umiejętne otynkowanie własnych ścian!

Tynk z fakturą
Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
Eleganckie ściany to jakby nie patrzeć podstawa. W żadnym razie nie możemy zatem nie dbać o prawidłowe ich otynkowanie. Bardzo często tynkujemy na własną rękę, przecież w dalszym ciągu duża część facetów w naszym kraju to tzw. złote rączki, lecz z pewnością dosyć często sytuacja jest taka, że co prawda mamy pozytywne intencje, ale najzwyczajniej jesteśmy słabymi tynkarzami. Trudno się obrażać - przecież tylko wielce doświadczony specjalista umiejętnie wykona tynk zewnętrzny oraz wewnętrzny.

Innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem emulsji asfaltowych

przemysł - wyobrażenie
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
W jakich przypadkach emulsje asfaltowe mogą być stosowane na drogach? Jakie korzyści daje ich wykorzystanie? W tym artykule omawiamy krótko te zagadnienia.


Już od paru lat można zaobserwować zwiększające się wymagania względem jakości dróg oddawanych do użytku, ale także ich odpowiedniego utrzymania.

Szczególne części używane w strukturach budowlanych

oszczędności
Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek budowlany niewątpliwie jest jednym z istotniejszych w kraju. Składają się na niego różne przemysły połączone z konstrukcją maszyn bądź produkcją pojedynczych elementów i artykułów budowlanych.

Masz pracę za granicą? Zobacz, jak niedrogo i sprawnie się tam udać!

Egipt
Autor: Dennis Burlingham
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie możesz znaleźć żadnej fajnej pracy w Polsce, bez wątpliwości niejeden raz już zastanawiałeś się nad faktem, czy nie przeprowadzić się za granicę.

Kilka istotnych informacji na temat tego, jak sprawnie importować różne towary z krajów azjatyckich.

Azja
Źródło: pixabay
Aktualnie świat nasz oplata jedna ogromna pajęczyna szlaków handlowych. Obecnie nie ma żadnych problemów, żeby kupić coś w dalekiej Azji, opłacić przesyłkę i po jakimś okresie czasu otrzymać zamówienie. W kraju nadawcy wszystko zostanie odpowiednio zapakowane do kontenera, następnie załadowane na statek i na zakończenie dostarczone do docelowego portu, gdzie odbędzie się rozładunek. Aktualnie przewozami kontenerów z Azji do Europy czy Ameryki zajmują się ogromne statki, zwane także kontenerowcami. Te największe osiągają długość około czterystu metrów i potrafią jednorazowo zabrać do ładowni prawie 20 tysięcy jednostek. Między najważniejszymi portami świata transport drobnicowy korzysta właśnie z tak pojemnych statków, natomiast transportem kontenerów już po rozładunku będą się zajmować mniejsze kontenerowce, mające ładowność paru tysięcy jednostek. Dzięki temu kontenery pokonują coraz mniejszymi statkami większą część drogi do miejsca docelowego, ostatnią część trasy przebywając albo na tirze, albo na wagonie kolejowym.

Jeżeli chcemy zmienić dostarczyciela gazu, to opłaca się skorzystać z porównywarki cen.

worek na śmieci
Jeśli chcemy dowiedzieć się, jakie są ceny dostarczania gazu do domu, to świetnym rozwiązaniem może być znalezienie specjalnej porównywarki, która nam to umożliwi.
Syndicate content