droga

Jakie istnieją rodzaje nawierzchni? Czym się muszą odznaczać? O czym pamiętać w tej dziedzinie?

nawierzchnie parkowe
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Pośród ciągów komunikacyjnych można rozróżnić drogi jezdne, jedno-piesze, pisze, ale i parkingi albo place. Można je rozróżnić na podstawie funkcji, budowy lub też zastosowanych surowców. Drogi są niesamowicie istotnymi elementami terenów zielonych. Dobrze zaprojektowany układ komunikacyjny będzie decydujący o wartości i funkcjonalności obszarów zieleni, kosztach utrzymania czy estetyce. Drogi powinny połączyć ze sobą punkty bardziej uczęszczane, po możliwie najkrótszej linii. Delikatne łuki dróg są ładne, posiadają urok, jednocześnie nie przedłużają aż tak trasy. Jednakowoż przesada w tej kwestii uwidacznia się w postaci wydeptanych poboczy i trawników.

Co to jest asfalt? Czy występuje on naturalnie? Do jakich rzeczy się go używa? Czym jest asfalt wysokomodyfikowany?

usterka
Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Często korzystając z różnych rzeczy nawet nie zastanawiamy się, ani nie zdajemy sobie sprawy skąd się one wzięły? Lub też z czego zostały zrobione? Tak jest choćby z naszymi drogami, po których przecież dużo jeździmy. Z pewnością mało ludzi myśli nad tym z czego zrobione są nasze ulice.

Jak poprawić bezpieczeństwo osób poruszających się pieszo na drogach?

przejście dla pieszych
Autor: der_cat
Źródło: http://www.flickr.com
W grupie osób, które są najbardziej narażone na przeróżne zdarzenia na drodze są piesi. Zgodnie z podanymi statystycznymi w sytuacjach na drogach najwięcej ginie właśnie osób, które korzystają z pasów. Duża liczba wypadków zdarza się na przejściach dla pieszych. Jak należy poprawić ich bezpieczeństwo?

Aktywne przejście dla pieszych to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu może zmaleć liczba wypadków z udziałem pieszych

pozwolenie
Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo wypadków drogowych z udziałem pieszych zdarza się po zmroku. Nieodpowiednio oznaczone przejścia dla pieszych powodują, że kierujący często nie są w stanie zauważyć na czas, iż jakiś człowiek właśnie przechodzi przez szosę.

Najbardziej znaczące zadania robione w trakcie remontowania powierzchni drogowych.

kruszywa drogowe - wyrób
Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze prace robione podczas remontowania powierzchni drogowych to takie, które podejmuje się przy początku, a więc odnoszące się wprost do ingerencji w stan nawierzchni. Dlatego, osoby, które się tym trudnią muszą głównie zwracać uwagę na to, jakimi urządzeniami dysponują, gdyż faktem będzie, iż powinny one pozostać stosowne do konkretnego rodzaju drogi.

Nowoczesne publiczne toalety zupełnie nie przypominają tych sprzed lat

technologie
Autor: Kevin Doncaster
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz producenci wyposażenia toalet publicznych mają w ofercie wiele nowoczesnych rozwiązań, które znacząco wpływają na jakość używania owych miejsc. Współczesne toalety w niczym nie przypominają tych starych brudnych pomieszczeń, z których każdy pragnął jak najszybciej wyjść.

Budujemy dom - jak go wyposażyć?

nadproża prefabrykowane
Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Aranżowanie mieszkania potrzebuje dużego nakładu pracy i pieniędzy. Z zasady oznacza również korzystanie z rozmaitych inspiracji, dzięki którym liczymy na znalezienie odpowiedniego pomysłu jeśli idzie o swoje dom.

Auto jest jednym z tych wynalazków ludzi, które nieziemsko ułatwiły nam życie

tynk
Jeszcze 400 lat temu podróżować mogli tylko zamożni, ponieważ wiązało się to z sporymi kosztami. Należało posiadać rumaki i sypiać w karczmach, ponieważ jednodniowy dystans, który pokonywały konie, nie był zbyt duży.

Guma pasmanteryjna istnieje w przeróżnych typach

przedsiębiorca
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem dzieje się tak, że coś musimy mocniej ściągnąć i chcemy posiadać okazję regulowania wielkością konkretnej rzeczy.

Okres zimowy przybywa do nas nieubłaganie

filtry oleju
Autor: cuatrok77
Źródło: http://www.flickr.com
Cieszy tylko najpewniej tylko dzieci, gdyż dla dorosłych jest to najmniej lubiana pora roku.


Opady śniegu, bardzo niska temperatura, niełatwe warunki na drogach to utrapienie bardzo dużej liczby dorosłych, a zwłaszcza posiadaczy aut, którzy codziennie dojeżdżają do pracy.
Syndicate content