pompa

Profesjonalne pompy próżniowe w wyposażeniu badawczym

laboratorium
Autor: per egevad
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium to miejsce, jakie zapewne musi być urządzone w profesjonalny sprzęt laboratoryjny, który umożliwi proste i precyzyjne wykonanie różnych badań i uzyskanie szczegółowych wyników. W laboratorium możemy odnaleźć naprawdę rozliczne wyposażenie, od zwykłych fiolek bądź próbówek po pompy próżniowe.

Instalacje hydroforowe dostosowane do wysokich wymagań - sprawdź artykuł

Przekładnia awaryjna
Hydrofor to urządzenie, jakie zapewnia stałe ciśnienie wody w wodociągu. Składa się z kilku pomp, które łącza się ze sobą oraz kilku innych elementów.

Jakie korzyści daje pompa ciepła i czy opłaca się w nią inwestować? Co trzeba o niej wiedzieć?

pompa cieplna
Autor: Studio Z500
Źródło: Studio Z500
Dobrze wiedzieć, iż pompa ciepła jest częścią dużego systemu. Składają się na niego dolne źródło i instalacja grzewcza. Najlepszy rezultat działania możemy uzyskać tylko wtedy, kiedy wszystkie składowe części są właściwie dobrane jak i dobrze zrobione.

Jak funkcjonują zbiorniki hydroforowe i jaka jest ich zastosowanie?

zbiornik
Autor: HML NOSEWICZ
Źródło: http://www.hmlnosewicz.pl
Zbiorniki hydroforowe to nadzwyczaj przydatne urządzenia, które posiadają ważkie znaczenie w naszym dziennym życiu. Ich głównym celem jest dbanie o stosowne ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Zbiorniki hydroforowe zbudowane są w szczególności z pompy (czy wielu pomp), zaworów odcinających, zwrotnych oraz oczywiście zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo posiadają także zbiornik ciśnieniowy oraz presostat. Każda z tych części pełni określoną funkcję i ma ogromny wpływ na ścisłe działanie zbiorników hydroforowych.
Syndicate content