pompa

Profesjonalne pompy próżniowe w wyposażeniu badawczym

laboratorium
Autor: per egevad
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium to miejsce, jakie naturalnie musi być wyposażone w fachowy sprzęt laboratoryjny, jaki umożliwi banalne i drobiazgowe wykonanie rozlicznych badań i uzyskanie szczegółowych efektów. W laboratorium zdołamy odnaleźć naprawdę różne wyposażenie, od zwyczajnych fiolek albo próbówek po pompy próżniowe.

Instalacje hydroforowe dostosowane do wysokich wymagań - sprawdź artykuł

Przekładnia awaryjna
Hydrofor to maszyna, jakie zapewnia stałe ciśnienie wody w wodociągu. Zbudowane jest z kilku pomp, które łącza się ze sobą oraz kilku innych części.

Jakie korzyści daje pompa ciepła i czy opłaca się w nią inwestować? Co trzeba o niej wiedzieć?

pompa cieplna
Autor: Studio Z500
Źródło: Studio Z500
Dobrze wiedzieć, że pompa ciepła to element dużego systemu. W jego skład wchodzą dolne źródło i instalacja grzewcza. Najlepszy efekt działania możemy uzyskać jedynie wtedy, kiedy wszystkie składowe części są właściwie dobrane oraz wykonane.

Jak funkcjonują zbiorniki hydroforowe i jaka jest ich zastosowanie?

zbiornik
Autor: HML NOSEWICZ
Źródło: http://www.hmlnosewicz.pl
Zbiorniki hydroforowe to nadzwyczaj przydatne urządzenia, które posiadają ważkie znaczenie w naszym dziennym życiu. Ich głównym celem jest dbanie o stosowne ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Zbiorniki hydroforowe zbudowane są w szczególności z pompy (czy wielu pomp), zaworów odcinających, zwrotnych oraz oczywiście zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo posiadają także zbiornik ciśnieniowy oraz presostat. Każda z tych części pełni określoną funkcję i ma ogromny wpływ na ścisłe działanie zbiorników hydroforowych.
Syndicate content