W jaki sposób kupuje się w sieci?

Coraz większą wziętością cieszą się sklepy internetowe. Pozwalają bowiem dokonywać sprawunków bez potrzeby wychodzenia z mieszkania. I Ty chcesz stać się klientem e-sklepów? Poznaj reguły nabywania w sieci oraz przekonaj się sam, jak bardzo jest to komfortowe.


żarówki
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci kupić można literalnie wszystko - zaczynając od konfekcyj oraz obuwia, przez kremy i stalowe hale, a kończąc na produktach żywnościowych. Wybierz zatem konkretny sklep, a potem rozpocznij sprawunki. Jeśli jesteś już na właściwej stronie, dobrze będzie się zarejestrować. Posiadając konto w konkretnym sklepie, możesz mieć wgląd w historię transakcji czy śledzić losy przesyłki. Teraz już możesz uzupełnić własny koszyk wyselekcjonowanymi produktami. Można wybierać z dostatniego asortymentu, w dowolny sposób porównując konkretne parametry artykułów. Jeśli jesteś już zdecydowany na jakiś artykuł, umieść go w wirtualnym koszu. Teraz możemy kontynuować zakupy bądź doprowadzić do końca transakcję. Jeśli Twe zakupy dobiegły końca, czas na zwieńczenie transakcji. Możemy dokonać płatności teraz czy - jeśli pozwala na to regulamin sklepu - dokonać płatności za tzw. pobraniem. Wpierw jednak musisz dokonać wyboru dostarczenia zamówienia. Większa część marketów daje do wyboru dwie zasadnicze możliwości: paczkę pocztową czy przesyłkę kurierską.


hale
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com


Chłodziwo w beczce


Dużo osób rezygnuje z zakupów online, tłumacząc to niemożliwością wcześniejszego sprawdzenia, jak wygląda konkretny artykuł.


To prawda, pod tym względem składanie zamówienia w e-sklepie jest dość utrudnione. Warto jednak mieć świadomość, że każdemu klientowi dokonującemu zakupów online przysługuje prawo do zwrotu zamówionego towaru w przeciągu 10 dni.