ciepło

Taśmy typu paroprzepuszczalnego - najlepszy sposób na uszczelnianie okien!

budynek - odwzorowanie
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Zamontowanie okien jest zadaniem, które najlepiej jest pozostawić specjaliście. Nie oznacza to jednak, iż nie możemy zrobić tego sami. Jak się okazuje często samo wstawienie okna wcale nie jest problemem - gorzej już wychodzi sprawa wraz z jego uszczelnieniem.

Kto potrzebuje nagrzewnic powietrza?

biokominki
Autor:  Eurotherm
Źródło:  Eurotherm
Ze względu na stosowane paliwo można wyróżnic kilka ypów nagrzewnic. Stosuje się je do ogrzania lokali czyli tam, gdzie nie sprawdziły się inne metody. Dowiedz się, w jakich sytuacjach nagrzewnice mogą byc stosowane. Co trzeba wiedzieć, by dobrze dobrać nagrzewnice.

Jaki wpływ na wygodę człowieka posiadają wynalazki techniczne? Czy będą czymś wyjątkowo pomocnym?

Toaleta
Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com
Istota ludzka jest w stanie odszukać wyjście z prawie każdej sytuacji. Wspiera go w tym na pewno bardzo zaawansowana technologia. Dzięki niej tworzone są różnorakiego rodzaju wynalazki, jakie posiadają wpływ chociażby na ludzką wygodę.

Kto i dlaczego może chcieć pożyczyć kotłownię?

wynajem kotłowni
Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Każdy człowiek słyszał, iż można by wypożyczyć jakikolwiek pojazd, ubiór czy sprzęt do jazdy na nartach. Nie wszystkie osoby jednak wiedzą, że można by wypożyczyć bardzo kosztowne specjalistyczne sprzęty, jakie zwykłej personie na pewno nie kojarzą się z jakąkolwiek pożyczalnią.

O jakich kwestiach pamiętać kupując promienniki podczerwieni? Jakiego rodzaju posiadają cechy?

Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Źródło: architekturawnetrz.pinger.pl
Wśród alternatywnych sposobów ogrzewania domów ciekawym rozwiązaniem są elektryczne promienniki podczerwieni. To wygodne, zdrowie i ekologiczne rozwiązanie.


Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Źródło: architekturawnetrz.pinger.pl
Elektryczne promienniki podczerwieni to Urządzenia, jakie wytwarzają energię elektryczną w ciepło pod postacią promieniowania podczerwonego.

W jaki sposób zrobić ocieplenie mansardy? Ocieplenie dachu wełną mineralną

wykończenia
Autor: Josef Kocmid
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowa izolacja dachu jak też ocieplenie poddasza ma tak samo ogromne znaczenie, jak należyta izolacja cieplna ścian.


Przez źle ocieplony dach może uciekać od 10 do aż 25% ciepłego powietrza.

Zastosowanie pomp ciepła w licznych dyscyplinach przemysłu.

przemysł
Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można zakwestionować tego, że użycie pomp ciepła w licznych dyscyplinach przemysłu bezpośrednio uzależnione jest od tego, co się będzie robić, podczas gdy pracuje się i używa takich pomp. Same pompy ciepła to urządzenia wymuszające przepływ ciepła z terenu o niższej temperaturze do terenów z wyższą temperaturą. Stricte oddziałuje na to energia mechaniczna. Takie pompy mają zastosowania w: gospodarstwach domowych, przetwórstwie spożywczym, klimatyzacji pomieszczeń, chłodnictwie, albo w zagrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z gruntów.

Zima bywa stosunkowo ciężkim okresem, jeżeli chodzi o ogrzewanie - w szczególności jeżeli posiadamy dom jednorodzinny

Zawory
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Duża ilość domów, szczególnie te na wsiach, posiadają piece. Do ogrzewania całego domu często wykorzystuje się węgiel


albo ekogroszek. Dużo pieców w obecnych czasach posiada nowe oprogramowania.

Posiadanie swojego mieszkania to najfajniejsza sprawa na świecie - posiadamy własne miejsce na ziemi z ogródkiem i kawałkiem zieleni

blok
Autor: art.widi
Źródło: art.widi
Mało istotne czy mamy dom czy mieszkanie - najistotniejsze wydaje się być to, że jest to prywatna przystań, gdzie przychodzimy każdego dnia z biura i gdzie możemy się zrelaksować.

Kolektory solarne, czy warto? Zwróć uwagę na nasze propozycje!

kolektory słoneczne
Autor: OiMax
Źródło: http://www.flickr.com/
Coraz więcej właścicieli domów w naszym państwie decyduje się na solary. Jednakże czy w każdym wypadku taka inwestycja ma sens? Spróbujemy odpowiedzieć na to zapytanie. W pierwszym momencie kolektory słoneczne zdają się wspaniałym urządzeniem. Miast wydawać pieniądze na coraz to droższą energię z węgla oraz dodatkowo zatruwać środowisko, otrzymujemy bezpłatne ciepło ze słońca.
Syndicate content