ciepło

Taśmy typu paroprzepuszczalnego - najlepszy sposób na uszczelnianie okien!

budynek - odwzorowanie
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Zamontowanie okien bywa zadaniem, które najlepiej bywa pozostawić specjaliście. Nie znaczy to jednakże, że nie możemy zrobić tego zupełnie sami. Jak się okazuje dość często samo wstawienie okna nie jest problemem - o wiele gorzej już wychodzi sprawa wraz z jego uszczelnieniem.

Kto potrzebuje nagrzewnic powietrza?

biokominki
Autor:  Eurotherm
Źródło:  Eurotherm
W związku z paliwem wyróżniamy kilka rodzajów nagrzewnic. Stosuje się je do ogrzania pomieszczeń czyli tam, gdzie zawiodły inne sposoby. Dowiedz się, w jakich sytuacjach nagrzewnice są używane. Jak zaplanować zakup, aby optymalnie dobrać sprzęt.

Jaki wpływ na wygodę człowieka posiadają wynalazki techniczne? Czy będą czymś wyjątkowo pomocnym?

Toaleta
Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com
Istota ludzka jest w stanie odszukać wyjście z prawie każdej sytuacji. Wspiera go w tym z pewnością bardzo zaawansowana technologia. To dzięki niej wytwarzane są różne wynalazki, które mają wpływ chociażby na naszą wygodę.

Kto i dlaczego może chcieć pożyczyć kotłownię?

wynajem kotłowni
Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Każdy osobnik słyszał, że można pożyczyć jakikolwiek samochód, ubiór czy sprzęt narciarski. Nie wszyscy ludzie wszakże pamiętają, iż można by pożyczyć bardzo drogie profesjonalne sprzęty, które normalnej personie na pewno nie kojarzą się z jakąś wypożyczalnią.

O jakich kwestiach pamiętać kupując promienniki podczerwieni? Jakiego rodzaju posiadają cechy?

Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Źródło: architekturawnetrz.pinger.pl
Wśród alternatywnych sposobów ogrzewania domów bardzo ciekawym rozwiązaniem wydają się elektryczne promienniki podczerwieni. To wygodne, zdrowie oraz ekologiczne rozwiązanie.


Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Źródło: architekturawnetrz.pinger.pl
Promienniki podczerwieni to Urządzenia, jakie przetwarzają energię elektryczną w ciepło w postaci promieniowania podczerwonego.

W jaki sposób zrobić ocieplenie mansardy? Ocieplenie dachu wełną mineralną

wykończenia
Autor: Josef Kocmid
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowa izolacja dachu jak też ocieplenie poddasza ma tak samo ogromne znaczenie, jak należyta izolacja cieplna ścian.


Przez źle ocieplony dach może uciekać od 10 do aż 25% ciepłego powietrza.

Zastosowanie pomp ciepła w licznych dyscyplinach przemysłu.

przemysł
Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można zakwestionować tego, że użycie pomp ciepła w licznych dyscyplinach przemysłu bezpośrednio uzależnione jest od tego, co się będzie robić, podczas gdy pracuje się i używa takich pomp. Same pompy ciepła to urządzenia wymuszające przepływ ciepła z terenu o niższej temperaturze do terenów z wyższą temperaturą. Stricte oddziałuje na to energia mechaniczna. Takie pompy mają zastosowania w: gospodarstwach domowych, przetwórstwie spożywczym, klimatyzacji pomieszczeń, chłodnictwie, albo w zagrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z gruntów.

Zima bywa stosunkowo ciężkim okresem, jeżeli chodzi o ogrzewanie - w szczególności jeżeli posiadamy dom jednorodzinny

Zawory
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Większość domków, szczególnie te z dala od miast, mają kotły. Do ogrzania całego domu nierzadko używa się węgiel


lub miał. Dużo pieców w obecnych czasach ma nowe oprogramowania.

Posiadanie swojego mieszkania to najfajniejsza sprawa na świecie - posiadamy własne miejsce na ziemi z ogródkiem i kawałkiem zieleni

blok
Autor: art.widi
Źródło: art.widi
Mało istotne czy mamy dom czy mieszkanie - najistotniejsze wydaje się być to, że jest to prywatna przystań, gdzie przychodzimy każdego dnia z biura i gdzie możemy się zrelaksować.

Kolektory solarne, czy warto? Zwróć uwagę na nasze propozycje!

kolektory słoneczne
Autor: OiMax
Źródło: http://www.flickr.com/
Coraz więcej właścicieli domów w naszym państwie decyduje się na solary. Jednakże czy w każdym wypadku taka inwestycja ma sens? Spróbujemy odpowiedzieć na to zapytanie. W pierwszym momencie kolektory słoneczne zdają się wspaniałym urządzeniem. Miast wydawać pieniądze na coraz to droższą energię z węgla oraz dodatkowo zatruwać środowisko, otrzymujemy bezpłatne ciepło ze słońca.
Syndicate content