beton

W jaki sposób postęp techniczny bardzo uprościł pracę pracownikom zatrudnionym w firmach budowlanych

Zapora drogowa
Lata siedemdziesiąte z powodzeniem można nazwać epoką betonu. Z tego prefabrykatu tworzono płyty chodnikowe i ściany ówczesnych wieżowców. Budowniczowie tamtych lat mieli jednakże trudne zadanie do wykonania, ponieważ ciągle brakowało materiałów budowlanych, jak również nie mieli oni w końcu dostępu do najnowszych technologii, które są znane dzisiejszym fachowcom albo architektom. Chyba w najbardziej opłakanej sytuacji był szary Kowalski, który musiał budować swój wymarzony domek jednorodzinny dosłownie własnymi dłońmi.

Jakiego rodzaju ogrodzenia wybrać do obramowania ogrodu?

Wystrój wnętrza
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Obramowanie działki zarówno budowlanej czy użytkowej wymusza kupno wydajnego ogrodzenia, które będzie zdolne sprostać dynamicznie zmieniającym się czynnikom atmosferycznym. Ogrodzenia powinny być uniwersalne oraz odznaczać się wielo sezonowością.

Jaki rodzaj tworzyw warto wykorzystać do budowy domu?

bmw, auto
Autor: SMADE MediaCompany - MediaGalleria
Źródło: http://www.flickr.com
W budowie domu naturalnie duże znaczenie ma plan domu, umiejscowienie. Jednakże na początku warto także ustalić, jaki typ surowców można wybrać.

Silikat czy beton komórkowy - co lepsze

sklepach
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Czy 2 tak odmienne pod względem cech wyroby mogą tak samo dobrze pełnić rolę budulca na ściany naszego domu? Owo pytanie zadaje sobie ogromnie wielu inwestorów. Z pewnością w podjęciu słusznej decyzji wspomoże bliższe zaznajomienie się z charakterystyką obydwu materiałów.


produkty silikatowe i beton komórkowy produkowane są z niemalże jednakowych surowców, jednak różne technologie fabrykowania sprawiają, że otrzymujemy surowce o zupełnie innych właściwościach.

Rodzimy przemysł w latach komunizmu i tych obecnych - skrótowe studium porównawcze

fabryka
Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Reprezentanci pokolenia powojennego czasami trochę tęsknią za latami swoje młodości, gdy fabryki w ojczyźnie pracowały pełną parą. I łza się w oku kręci na samą myśl, ile z tych wytwórni zostało zlikwidowanych. Szczególnie górnicy mają sporo powodów do lamentowania. Pozyskiwanie węgla staje się coraz mniej opłacalne, więc kopalnie na Śląsku i jego sąsiedztwie przestają istnieć.

Co jest efektywnym oraz niedrogim pomysłem na przeprowadzenie docieplenia?

mieszkanie
Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
W przemyśle budowlanym od długiego okresu czasu wykorzystuje się polistyren, z którego wytwarza się m.in. granulat styropianowy. Jest to półprodukt do wytwarzania chociażby bloczków styropianowych. Posiadają one jedynie kilka milimetrów wielkości a wykorzystuje się je dla przykładu do wykonywania osłony cieplnej.


Taki surowiec w formie bloku o rozmiarach 1 metra sześciennego mógłby ważyć nawet 10-11 kg.

W jaki sposób powstają konstrukcje żelbetowe? Sprawdź, jeżeli interesuje cię ten temat

budynek
Autor: Klara Kopf
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną ze szczególnie powszechnych we współczesnym budownictwie konstrukcji są konstrukcje żelbetowe. Stosuje się je np. przy budowie mostów oraz wiaduktów, tuneli, kominów, a także estakad. Można je znaleźć w wielu konstrukcjach, toteż dobrze jest dowiedzieć się, jak powstają.

Z jakich składników właściwie składa się beton?

beton komórkowy
Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
We współczesnym budownictwie mało jaka konstrukcja może zostać stworzona bez użycia betonu. Owy surowiec jest kompozytem zrobionym z wymieszania paru składowych. Nie oznacza to jednak, że wytworzenie betonu jest nieskomplikowane. Jego jakość zależy od gatunku właściwych komponentów i wiedzy na temat odpowiednich technologii.

Narzędzia i pomoce wykorzystywane w obecnym budownictwie czyli plusy programów do projektowania konstrukcji żelbetonowych.

budowa domu
Autor: Matthias Wiesmann
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne budownictwo obecnie jest oparte o dwa podstawowe rodzaje materiałów, czyli stal i beton. Beton to bardzo twardy materiał, lecz jego główną wagą jest znaczna kruchość, przez co samodzielnie nie ma zbyt dużej ilości zastosowań. Jednak zatopienie w nim stalowych prętów czy drutów ogromnie zmienia jego charakterystykę - stal w takim zestawieniu gwarantuje odpowiednią wytrzymałość i elastyczność, przez co konstrukcje zrobione w taki sposób są bardzo stabilne i bezpieczne.

Utwardzanie gruntów zabiegami mechanicznymi

spoiwa stabilizacyjne
Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Najprostszym oraz równocześnie najtańszym sposobem utwardzania gruntów jest ich mechaniczne gęstnienie.


W czasie gęstnienia cząsteczki gruntu zbliżają się do siebie, co w efekcie sprawia, że pewna liczba powietrza a także wody usuwana jest z malejącej objętości porów.
Syndicate content