instalacja

Zbiorniki powietrza - jak są zbudowane oraz jak działają?

zbiorniki
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób słyszało o sprężonym powietrzu. Mamy świadomość, że jest ono potrzebne w wielu sytuacjach. Nie mamy pojęcia jednak, jak jest przechowywane, jeśli możemy użyć tego rodzaju określenia. Istnieją zbiorniki powietrza, które dzięki charakterystycznym parametrom pozwalają na przechowywanie sprężonego powietrza. Na pewno wiele razy widzieliśmy poziome oraz pionowe zbiorniki na powietrze. Choć nie zawsze zdajemy sobie sprawę, do czego one służą. Ale poza samymi zbiornikami powietrza niezbędna jest odpowiednia instalacja, dzięki której dany zbiornik i zawarta w nim substancja/gaz może być przechowywana i można z niej korzystać.

Nie wiesz czy pompy ciepła przynoszą korzyści? Dowiedz się, zanim zdecydujesz się na ich kupno

Pompa ciepła
Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Każdego dnia szukamy nowych sposobów na oszczędzanie. Zwłaszcza, gdy mamy większą rodzinę oraz mało jesteśmy w stanie odłożyć, a zbliżają się wakacje i jak wszyscy chcielibyśmy gdzieś jechać. Jeżeli masz dom, warto jest zainwestować w pompy ciepła. Przekonaj się, że to korzystne rozwiązanie, którego nie będziesz żałować.

Profesjonalne i normujące pracę urządzeń produkty elektryczne

sprzątanie
Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każda osoba decydująca się na budowę nowego domu ma wystarczającą wiedzę na temat budownictwa. Toteż wiele ludzi korzysta z pomocy firm budowlanych na wszystkich etapach budowy nowego domu. Nie powinny one wtedy martwić się o to, że dokonają kupna jakiegoś wadliwego sprzętu albo źle zamontują jakieś elementy domowych instalacji.

Czemu kotłownie pełnią tak ważną rolę w wielu gałęziach przemysłu, propozycja firm które się zajmują ich wynajmem.

kotłownia
Źródło: pixabay.com
Kotły parowe są od dawna stosowane w wielu gałęziach przemysłu, na przykład chemicznym, papierniczym czy spożywczym, i w zasadzie przez ten czas zasada ich działania nie uległa dużym zmianom.

Instalacje hydroforowe dostosowane do wysokich wymagań - sprawdź artykuł

Przekładnia awaryjna
Hydrofor to maszyna, jakie zapewnia stałe ciśnienie wody w wodociągu. Zbudowane jest z kilku pomp, które łącza się ze sobą oraz kilku innych części.

Dzisiejsze technologie w mieszkaniach, czyli inteligentne mieszkania w Krakowie

prawo budowlane
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach technologia narzuca rozwój innych dziedzin funkcjonowania i wyraźnie oddziałuje na komfort funkcjonowania. Większa część ludzi ma dostęp do najnowocześniejszych zastosowań informatycznych i multimedialnych, dzięki którym znacznie sprawniej działa tak samo w życiu profesjonalnym, jak i prywatnym.


prawo budowlane
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Telewizja przemysłowa czyli jedna z spraw, o jakiej trzeba pamiętać gdy budujemy siedzibę własnej firmy

nieruchomość
Autor: www.stylemepretty.com/
Źródło: www.stylemepretty.com/
Kiedy wybieramy siedzibę własnej firmy albo też decydujemy się na zbudowanie zupełnie nowej nieruchomości, to powinniśmy przemyśleć kilka tematów. Jednym z nich jest na pewno właściwy plan pomieszczeń, które powinny być w pełni funkcjonalne.

Efektywne przeciwdziałanie zbytniemu przyrostowi ciśnienia w instalacjach - w jaki sposób to zrobić

instalacja
Autor: Lee Russell
Źródło: http://www.flickr.com
W instalacjach ogrzewających znaczącą rolę gra zapobieganie nadmiernemu przyrostowi ciśnienia. Problem ów rozwiązują przeponowe naczynia wzbiorcze, dzięki którym wykonalna jest kompensacja rozszerzalności cieplnej wody. Naczynie wzbiorcze pełni parę zadań. Konieczne jest dotrzymywanie ciśnienia w każdym punkcie instalacji przy uwzględnieniu dopuszczalnych granic. Ważne pozostaje zapewnienie zabezpieczenia przed nadmiernym wzrostem, czy też spadkiem ciśnienia. Naczynie przeponowe wyrównuje objętość wody grzewczej w rezultacie zmian temperatury. Nie mniej istotne zadanie to uzupełnianie ewentualnych mniejszych deficytów wody w instalacji.

Jakie mogą być zalety i wady kominkowego ogrzewania, stosowanego obecnie większości domów.

kominek
Autor: Malte Hempel
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częściej ostatnimi czasy wybieranych metod na ogrzewanie, zwłaszcza w nowo stawianych domach, są kominki. Z racji swoich zalet zyskują one dużą popularność, choć rzecz jasna, jak to z wieloma rzeczami może być, mają także pewne wady. Kominki doskonale będą sobie radzić z ogrzewaniem domu, lecz sprawdza się to, jeśli w domu cały czas ktoś będzie palił. Wystarczy jeden dzień bez grzania, żeby wnętrze znacznie się ochłodziło, a ponowne rozgrzanie niestety może trochę trwać. Wyjściem będzie równoległa instalacja z centralnym ogrzewaniem, włączana na czas dłuższych wyjazdów.

Indywidualna instalacja gazowa ciekawą alternatywą dla gazu ziemnego

biogazownia
Autor: Wolf System
Źródło: Wolf System
Na nieszczęście nie wszyscy możemy stosować dobrodziejstwa sieci gazu postawionej przez samorząd.
Syndicate content