instalacja

Zbiorniki powietrza - jak są zbudowane oraz jak działają?

zbiorniki
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi słyszało o sprężonym powietrzu. Zdajemy sobie sprawę, że jest ono potrzebne w wielu sytuacjach. Nie wiemy jednak, jak jest przechowywane, o ile możemy użyć tego rodzaju określenia. Istnieją zbiorniki powietrza, które dzięki określonym parametrom dają możliwość przechowywania sprężonego powietrza. Na sto procent wiele razy widzieliśmy poziome i pionowe zbiorniki na powietrze. Chociaż nie zawsze zdajemy sobie sprawę, do czego one służą. Jednak poza samymi zbiornikami powietrza konieczna jest pełna instalacja, dzięki której konkretny zbiornik i znajdująca się w nim substancja/gaz może być przechowywana i wykorzystywana.

Nie wiesz czy pompy ciepła przynoszą korzyści? Dowiedz się, zanim zdecydujesz się na ich kupno

Pompa ciepła
Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Na co dzień poszukujemy nowych metod na oszczędzanie. Zwłaszcza, gdy mamy dużą rodzinę i mało możemy odłożyć, a nadchodzą wakacje i jak każdy chcielibyśmy gdzieś wyjechać. Jeśli masz dom, powinieneś kupić pompy ciepła. Przekonaj się, że to korzystne rozwiązanie, którego nie będziesz żałować.

Profesjonalne i normujące pracę urządzeń produkty elektryczne

sprzątanie
Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy decydując się na budowę nowego mieszkania posiada wystarczającą wiedzę na temat budownictwa. Toteż dużo osób korzysta z pomocy firm budowlanych na wszystkich etapach budowy nowego mieszkania. Nie muszą one wówczas martwić się o to, iż dokonają zakupu jakiegoś wadliwego sprzętu albo źle zamontują jakieś części domowych instalacji.

Czemu kotłownie pełnią tak ważną rolę w wielu gałęziach przemysłu, propozycja firm które się zajmują ich wynajmem.

kotłownia
Źródło: pixabay.com
Kotły parowe są od dawna stosowane w wielu gałęziach przemysłu, na przykład spożywczym, chemicznym czy papierniczym, i w zasadzie w tym czasie zasada ich działania nie uległa dużym zmianom.

Instalacje hydroforowe dostosowane do wysokich wymagań - sprawdź artykuł

Przekładnia awaryjna
Hydrofor to maszyna, jakie gwarantuje niezmienne ciśnienie wody w wodociągu. Składa się z kilku pomp, jakie są ze sobą połączone oraz paru innych części.

Dzisiejsze technologie w mieszkaniach, czyli inteligentne mieszkania w Krakowie

prawo budowlane
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie technologia dyktuje rozwój innych dziedzin funkcjonowania i wyraźnie oddziałuje na komfort funkcjonowania. Większość ludzi ma dojście do najnowocześniejszych zastosowań informatycznych i multimedialnych, dzięki którym znacznie sprawniej funkcjonuje zarówno w życiu profesjonalnym, jak i osobistym.


prawo budowlane
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Telewizja przemysłowa czyli jedna z spraw, o jakiej trzeba pamiętać gdy budujemy siedzibę własnej firmy

nieruchomość
Autor: www.stylemepretty.com/
Źródło: www.stylemepretty.com/
Gdy wybieramy siedzibę własnej firmy albo też stawiamy na zbudowanie zupełnie nowej nieruchomości, to powinniśmy zwrócić uwagę na parę aspektów. Jednym z nich jest z całą pewnością odpowiedni plan pomieszczeń, jakie powinny być całkowicie funkcjonalne.

Efektywne przeciwdziałanie zbytniemu przyrostowi ciśnienia w instalacjach - w jaki sposób to zrobić

instalacja
Autor: Lee Russell
Źródło: http://www.flickr.com
W instalacjach grzewczych znaczącą rolę gra zapobieganie nadmiernemu wzrostowi ciśnienia. Problem ten rozstrzygają przeponowe zbiorniki wzbiorcze, dzięki którym możliwa jest kompensacja rozszerzalności cieplnej wody. Naczynie wzbiorcze pełni kilka zadań. Konieczne jest utrzymywanie ciśnienia w każdym miejscu instalacji przy uwzględnieniu możliwych granic. Istotne zostaje zapewnienie zabezpieczenia przed zbytnim wzrostem, lub obniżeniem ciśnienia. Naczynie przeponowe wyrównuje pojemność wody grzewczej w rezultacie zmian temperatury. Nie mniej znaczące zadanie to uzupełnianie możliwych małych braków wody w instalacji.

Jakie mogą być zalety i wady kominkowego ogrzewania, stosowanego obecnie większości domów.

kominek
Autor: Malte Hempel
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z chętnie ostatnimi czasy wybieranych sposobów ogrzewania, szczególnie w nowo stawianych domach, są kominki. Z powodu swoich zalet zyskały one dużą popularność, choć oczywiście, jak to we wszystkim bywa, mają także pewne wady. Kominki bardzo dobrze sobie radzą z ogrzewaniem wnętrza, ale sprawdza się to, jeśli w domu cały czas ktoś będzie palił. Wystarczy kilkadziesiąt godzin bez grzania, aby wnętrze znacznie się ochłodziło, a ponowne ogrzanie niestety może trochę trwać. Wyjściem będzie dodatkowa instalacja centralnego ogrzewania, włączana na czas kilkudniowych wyjazdów.

Indywidualna instalacja gazowa ciekawą alternatywą dla gazu ziemnego

biogazownia
Autor: Wolf System
Źródło: Wolf System
Na nieszczęście nie wszyscy możemy stosować dobrodziejstwa sieci gazu postawionej przez samorząd.
Syndicate content